„Vše, co Zeman dělá, je kalkul,“ míní exšéf české diplomacie Svoboda

Autor: vr - 
27. 5. 2016
05:15

Kdysi šéfoval české diplomacii, dnes vede vlastní Diplomatickou akademii. Exministr zahraničí Cyril Svoboda ale i nadále sleduje českou politiku, a obzvlášť bedlivě hlavu státu Miloše Zemana (71). Zeman prý nic nedělá jen tak.

„Neustále zdůrazňuje a opakuje to, co si myslí většina, a podbízí se jí, protože to jsou jeho voliči,“ řekl Svoboda na Zemanovu adresu ve Studiu Blesku. A výjimkou není ani návštěva čínského prezidenta Si Ťin-pchinga na Hradě, za kterou to od veřejnosti Zeman »schytal«.

„No jistě, protože on říká: Já jsem takový velký prezident, že za mnou přijede prezident Čínské lidové republiky,“ míní. Ti, kteří se bojí, že prezident zatáhne Česko diplomaticky na Východ, prý ale přeceňují jeho vliv.

V prezidentské volbě to bude vyhrocené

I tak ale toto údajné sbírání bodů podle Svobody povede k nejvyhrocenější a nejšpinavější předvolební kampani, kterou Česko zažilo. Kdo se podle něho může Zemanovi postavit v prezidentské volbě? Prý jen ten, kdo není napojen na veřejný sektor a nevadí mu, že si přivře vstup na různá ministerstva.

Video Cyril Svoboda ve Studiu Blesk - Vera Renovica, Lukáš Červený

Svoboda tvrdí, že toto splňuje textař a někdejší podnikatel v hazardu Michal Horáček (63), který o účasti v klání uvažuje. „Musí ale vedle Miloše Zemana obstát v politické debatě, protože jinou prezident ani nedovolí,“ řekl Blesku Svoboda.

Zeman kandidaturu na druhé volební období ještě nepotvrdil, učiní tak v březnu roku 2017, necelý rok před volbami.

„Vše, co Zeman dělá, je kalkul,“ míní exšéf české diplomacie Svoboda

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

joudajoudovy ( 30. května 2016 07:17 )

„Vše, co Svoboda dělá, je kalkul,“ míní české obecenstvo. a co prohrany soud s cinzakem v praze, ktery si kalkulujici pravnik svoboda chtel neopravnene privlastnit? cesty pane jsou nevyzpytatelne, amen.

kobyla1 ( 29. května 2016 20:27 )

 No vidím, že zdennek zase soutěží o titul největšího debila na diskuzi.....a jasně vede....těch pár přicmrndálků jako je jikar, rego a dalších pár pitomců na něj prostě nemají....tak jeď zdendo....ať všichni vidí tvůj triumf.....debile

ridic ( 28. května 2016 18:12 )

Co je na nem zleho a nenavistneho. On je chytry a vysoce inteligentni clovek, ktery se vzdycky trefi na komoru a pak se ozvou takovi pitomci. Proto jo nemaji novinari radi, ptotoze jim vzdycky sahne na bolavej zoubek. Oni lzou stejne jako ČT a Svoboda se svymi spolustraniky. A Zemanovy nekdy hrubsi vyrazy, ty jenom presne kopiruji dnesni dobu, zadna kultura, zavedena sem jednim oslavovanym pravdolaskarem. Cim sprostsi a vulgarnejsi zkusenosti ruznych "VIP", tim ma byt zajimavejsi. Ovsem opak je pravdou. To ovsem takovi jako Vy nepochopi, že???

hejhej ( 28. května 2016 16:08 )

Svoboda vždycky plácal a plácá nesmysly. Není divu, je z KDUČSL.

mrkevmrkev ( 27. května 2016 14:36 )

Kalkul v zájmu naší republiky a občanů ČR.

Zobrazit celou diskusi
Další videa