Stejný předseda, stejná KSČM: Nadále bude brojit proti NATO, bohatým i církvi

Autor: ČTK - 
15. 5. 2016
11:41

Pod vedením staronového předsedy Vojtěcha Filipa Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) nezmění svoje směřování. Komunisté dál budou požadovat vystoupení Česka ze Severoatlantického paktu, zrušení NATO a stáhnutí českých vojáků ze zahraničních misí. V souvislosti s církevními restitucemi komunisté mluví o zákonné nápravě jejich majetkových dopadů a prosazení urychlené odluky církve od státu. Nový místopředseda pro ideologickou práci Josef Skála chce, aby byla činnost KSČM viditelnější.

V bezpečnostní politice se KSČM bude podle sjezdového dokumentu věnovat v příštích čtyřech letech také podpoře opatření k zamezení nelegální migrace a upevnění obrany společných schengenských hranic. Přitom chce vystupovat proti neofašismu, nacionalismu a xenofobii.

V ekonomice se komunisté hlásí k snaze o posilování státního podílu ve strategických odvětvích a podpoře družstevnictví. Prosadit chtějí solidárnější daně, výraznou daňovou progresi, zdanění spekulativního kapitálu a snížení nepřímých daní. Voličům bude KSČM slibovat také konec odtékání daní do daňových rájů.

Současnou společnost podle komunistů charakterizuje diktát oligarchů a kapitalistických monopolů. „Požadujeme minimálně respekt k rovnoprávnosti vlastnických forem. Předpoklad efektivního řešení zásadních sociálních a ekologických problémů společnosti ale vidíme v přechodu k ke společenskému vlastnictví výrobních prostředků,“ uvádí dokument o strategickém směřování strany.

Jediný nováček ve vedení

Filip získal v sobotní volbě předsednictva KSČM mandát pro další čtyři roky. Spolu s ním obhájili funkce první místopředseda Petr Šimůnek a místopředseda Jiří Dolejš. Filipův vyzyvatel Skála je jediným nováčkem v nejužším vedení KSČM. Místopředsedou byl už v letech 2009 až 2010, byl tehdy strategickým poradcem strany pro mezinárodní politiku, později místopředsedou pro regionální, komunální politiku a občanský sektor. Na dnes končícím sjezdu v pražském TOP Hotelu dostal odpovědnost za ideologickou činnost strany.

Přístup současného vedení Skála označil za mdlý a mělký. Komunisté podle něj musejí jít k příčinám společenských problémů a vyvozovat z nich závěry tak, aby oslovili velkou většinu. Uvedl také, že komunisté by měli vzít do rukou programovou iniciativu, nebýt „béčkem sociální demokracie“.

Doporučujeme
tgbg ( 16. května 2016 10:56 )

Havla si za prezidenta zvolili komunisti!!!!

salto ( 16. května 2016 09:21 )

A kdopak v listopadu tak radostně cinkal? A kdopak tu mega zlodějnu podporoval a schvaloval? Že by agenti StB - Havel, Klaus atd.? Ale tito pánové přeci žádní agenti nebyli, nebo snad ano?

zdenek43 ( 16. května 2016 08:55 )

95% všech privatizačních fondů (již při svém vzniku, nebo po fúzích s jinými fondy) bylo ovládáno agenty StB (např. představenstvo Harvardských fondů, skuteční majitelé PPF jako je agent StB a člen ÚV KSČ Štěpán Popovič nebo důstojník StB Jaroslav Čadek /majitel zámečku Hanspaulka, který mu prodal Pavel Bém z majetku MČ Prahy 6, který Kellner daroval ve prospěch knihovny a institutu Václava Klause/ aj.) nebo kapitálem z bývalého SSSR (PPF Kellner /přes Skloexport, vytunelováno Reginou Rázlovou dcerou komunistického místopředsedy vlády ČSR Stanislava Rázla/, otec Kellnera pracoval v stálém zastoupení ČSSR v kanceláři RVHP v Moskvě), Setuza a Český olej Mrázek a Pitr (dle novinářky Slonkové si změnil jméno z Pitra, příbuzný komunistického předsedy vlády ČSR Františka Pitra), KKCG Karel Komárek (přes Slovenský SPP, majitelé z Ruska) aj. Dále k financování nákupu státního majetku sloužily ukradené státní finanční prostředky z kont PZO (Podniků zahraničního obchodu) v zahraničí nebo tajných kont StB v zahraničí (Agrofert komunisty a agenta StB Andreje Babiše nebo Třinecké železárny spolupracovníka StB Tomáše Chreneka). Odhaduje se, že „PZtky“ disponovaly 500 mil. Kčs na kontech v zahraničí ve volně směnitelných měnách. Kolik miliard nakradli estébáci a bylo uloženo v zahraničí asi nikdo nespočítá, zahraniční konta StB jsou v ČR tabu. Proto tolik tajemných firem ze zahraničí v české privatizaci (např. Appian) a tajemných sponzorů politických stran (např. mrtvého Maďara Lajose Bácsiho a na exotickém Mauriciu žijící Radjiv M. Sinha /Milan Šrejbr byl jen výmluva/).

zdenek43 ( 16. května 2016 08:49 )

Současnou společnost podle komunistů charakterizuje diktát oligarchů a kapitalistických monopolů......... OLIGARCHOVE?? . . . . OKD - V celé kauze hraje dominantní roli nekolik jmen vysokých komunistů. Soudruh Viktor Koláček je bývalý clen krajského výboru KSČ, clovek bezohledný a vulgární. Je ho otec byl clenem ÚV KSČ a rediteloval jednomu z nejvetsích dolů v rámci OKD, dolu Barbora v Orlové. Druhým muzem figurujícím v kauze ukradené OKD jako hlavní mozek je soudruh Petr Otava , bývalý clen krajského výboru komunistické strany. Dalsí je soudruh Martin Ulčák , bývalý predseda ÚV SSM , jehoz spolecnost Atlanta Safe byla vyuzita k vyvádení miliardových provizí pres úcty IPB z OKD na Kypr do spolecnosti vedené bývalým vysokým důstojníkem StB - Stanislav Pros. Sklo Union Teplice Glaverbel Štěpán Popovič......tuneloval Sklo Union Teplice nositel cestného titulu "Manager roku 1993" a "Manager roku 1997" - clen ÚV KSČ a elitní agent StB a rytír rádu svatého Konstantina a svaté Heleny - ing. Štěpán Popovič Andrej Babiš - král zvířat financuje 1/3 českého zemědělství - Agrofert Holding ........1982 naverbován od StB jako agent s krycím jménem Bureš a byl clenem KSČ. Andrej chodil na gymnázium ve Svýcarsku a je absolventem Vysoké skoly ekonomické v Bratislave. Slovák Andrej prisel do Prahy v roce 1994 témer bez penez.... Karel Komárek junior - Moravské naftové doly MND....podnikatelské aktivity otce Komárka - bývalého predsedy Výboru lidové kontroly pri ONV v Hodoníne sahají do socialismu. V kvetnu 1987 je místopredsedou krajského výboru Ceského svazu spotrebních druzstev , od 1989 do 1992 působí v Průmyslovém podniku Bzenec, od ledna 1991 zastává druhou nejvyssí pozici ve vedení akciové spolecnosti PSZ - Stavební remesla. Téhoz roku vstupuje do spolecnosti s rucenim omezeným Montgas a spoluzakládá spolecnosti Verify a Gasservis. Karel Komárek senior prehodil kabát z KSČ na ODS , zkoupil 50% akcií Moravských naftových dolů MND a.s. Hodonín......

uzjeteplo ( 15. května 2016 19:08 )

Hošane

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa