Švýcarsko posmrtně očistilo Ransdorfa. Bankovní podvod mu „přišít“ nedokázalo

Autor: ČTK - 
12. 5. 2016
15:29

Švýcarská prokuratura zrušila trestní řízení v případu bývalého českého europoslance Miloslava Ransdorfa a tří Slováků, kteří byli loni v prosinci zadrženi v curyšské bance kvůli podezření z finančního podvodu. Informují o tom slovenská média, podle kterých švýcarské úřady přiznaly podezřelým odškodné. Vyjádření švýcarské prokuratury se zatím nepodařilo získat.

List Pravda napsal, že prokuratura rozhodla o zrušení obvinění vůči všem podezřelým na konci dubna. „Trestní řízení bylo zastaveno. Nebylo prokázáno, že bych se dopustil trestného činu a že bych se pokoušel vykrást banku,“ řekl bývalý starosta slovenské obce Ivanka u Nitry Peter Guzmický, který byl v souvislosti s kauzou ve vyšetřovací vazbě.

Podle Guzmického všichni účastníci kauzy dostali od Švýcarska odškodné, částku ovšem neupřesnil. Řekl také, že hodlá žádat odškodné i od samotné švýcarské banky.

Policie: Léky dostal

Ransdorf náhle zemřel letos v lednu. Podle vyjádření vdovy Vlasty Ransdorfové k tomu přispěl incident ve Švýcarsku. Politik měl cukrovku a jeho zdravotní stav se prý zhoršil právě po tomto zadržení, po kterém si stěžoval, že mu policie po určitou dobu odpírala léky. Švýcarská policie v reakci ale odmítla, že by chybovala v zacházení s europoslancem.

Zmiňovaná čtveřice se od propuknutí aféry hájila tím, že chtěla pouze zprostředkovat kontakt mezi bankou a jejím klientem. Později vyšlo najevo, že v případu šlo údajně o dědictví ve výši milionů eur, které se podle nepotvrzených informací léta snaží získat Vladimír Huněk. Média již dříve spekulovala, že na švýcarském bankovním účtu by mohlo být kolem 350 milionů eur (9,5 miliardy korun).

Vše o Ransdorfovi čtěte ZDE

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

salto ( 13. května 2016 13:00 )

Na to jsme legionáři, že jo. Poplivat, pošpinit člověka aniž bychom věděli o co jde. Tak kde jste vy křiklouni?

flesch2z ( 12. května 2016 20:52 )

Ta už se dlouho neozývá, ta utrácí.

gabreta ( 12. května 2016 19:22 )

Ta to by musely vymřít 3/4 členů polistopadových vlád a vlastníků privatizačních fondů. Tam totiž vznikly ty největší škody státu, který nedokázali vyprodukovat za 40 let ani posr*aní komáři!!

tgbg ( 12. května 2016 18:48 )

Hlavně, že ten komunistický podvodník už neotravuje a dále nelže a nekrade!!!!

suov ( 12. května 2016 18:13 )

Tak to je rána pro nepřátele KSČM a nepřátelé Ransdorfa, měli byste se mu omluvit vy zrůdy,,,

Zobrazit celou diskusi
Další videa