Středa 24. července 2024
Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub
Oblačno, déšť 23°C

Podivné mlčení ministerstva školství ohledně inkluze: Ministerstvo tají odborníky i týmy?

Autor: Zuzana Štíchová - 
28. dubna 2016
06:00

Start společného vzdělávání se blíží. Řada lidí, mimo jiné i bývalý šéf odboru speciálního vzdělávání ministerstva školství Martin Odehnal (63), ale dál bojuje proti chystaným novinkám. Některé jsou prý dokonce nezákonné!

„Opatření ministryně je úkonem právně nulitním, tedy neplatným od samého počátku,“ tvrdí Odehnal, který se už od 20. prosince loňského roku snaží dopátrat, kdo se podílel na úpravě Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání a na zrušení dosavadní Přílohy pro lehce mentálně postižené děti (LMP).

Na trojici dotazů, kdo změny připravil, kdo působil jako oponent a jakou měli dotyční odborníci praxi, se dočkal překvapivé odpovědi.

„Body 1 až 3 Vaší žádosti nespadají do působnosti Ministerstva školství,“ napsala ředitelka odboru právního a správního Mgr. Martina Postupová.

„Jestliže si ze mne vysoká úřednice MŠMT (navíc ředitelka odboru právního a správního!) takovýmto způsobem doslova dělá šoufky, nemohu než mít za jisté, že ve skutečnosti žádný ‚odborník praxe‘ na změnách RVP ZV pro žáky s LMP nepracoval (a pokud ano, že se pod výsledný ‚produkt‘ odmítl podepsat),“ píše Odehnal přímo ministryni školství s žádostí o reakci.

„Z toho ovšem jednoznačně vyplývá, že Opatření ministryně školství, mládeže a tělovýchovy, kterým se mění Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání (dále jen ‚Opatření‘), vydané dne 22. února 2016 pod č. j.: MŠMT-28603/2016, je úkonem právně nulitním, tedy neplatným od samého počátku, neboť byl učiněn v rozporu se školským zákonem,“ říká Odehnal, který je nově předsedou Asociace speciálních pedagogů.

Video se připravuje ...
Další videa