Rozchod antiislamistů: Konvička utnul spolupráci s Úsvitem

Autor: Václav Lang - 
25. 4. 2016
09:03

Antiislamistické hnutí Blok proti islámu (BPI) postihla po obžalování předsedy Konvičky a stažení místopředsedy Hampla další rána – hnutí se rozešlo se svou parlamentní spojkou, Úsvitem – Národní koalicí. V pondělí ráno o tom informoval Blok proti islámu. Důvodem podle něj bylo, že Úsvit neplnil sjednané podmínky spolupráce.

„Po vleklé krizi vztahů mezi Blokem proti islámu a stranou Úsvit – Národní koalice, kterou jsem se jako předseda Bloku pokoušel tlumit, mírnit a řešit, jsem se spolu se svým místopředsedou Petrem Hamplem jménem výkonného výboru rozhodl vypovědět smlouvu o spolupráci mezi Blokem proti islámu a Úsvitem – Národní koalicí,“ informoval předák BPI Martin Konvička

Prohlášení o rozvázání spolupráce mezi Blokem proti islámu a hnutím Úsvit - Národní koaliceProhlášení o rozvázání spolupráce mezi Blokem proti islámu a hnutím Úsvit - Národní koalice | 

Podle prohlášení, které Konvička vydal spolu s místopředsedou BPI Petrem Hamplem, se k nim Úsvit choval neférově a chtěl jen využít jeho popularity k získání podpory. Spor byl i o peníze. „Závazky, ke kterým se Úsvit zavázal, od počátku neplnil a toto zjevně byl i jeho záměr. Peníze určené na volební kampaň byly pouze planým slibem a tyto prostředky zřejmě neexistují. Blok prohlašuje, že nebyl oprávněn rozhodovat o způsobu vedení volební kampaně ani o prostředcích na volební kampaň vyčleněných,“ stojí v prohlášení.

Petr Hampl už v pátek oznámil, že stahuje svou kandidaturu na středočeského hejtmana, místo toho se bude ucházet o senátorské křeslo. Zároveň řekl, že je připraven skončit coby místopředseda Bloku proti islámu. V pondělí upřesnil, že pouze dá svou funkci k dispozici na sněmu 28. května, aby jej buď členové ve funkci potvrdili, nebo nahradili. Podobný přístup zvolí i Konvička.

Úsvit prý jednal vůči Bloku podvodně. „Zabránění islamizaci ČR nebylo prioritou, ba ani skutečným úmyslem této strany,“ uvedli Konvička s Hamplem k rozvázání spolupráce, která započala loni v srpnu a měla ústit ve společném volebním tažení letos na podzim.

Doporučujeme
1912 ( 25. dubna 2016 10:16 )

JISTĚ DALŠÍ ŠMEJD HAMPL CO SE CHCE UKLIDIT DO SENÁTU ZMETEK !!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa