Úterý 21. března 2023
Svátek slaví Radek, zítra Leona
Oblačno, déšť 14°C

My posloucháme, ministerstvo školství by to mělo zkusit taky!

 • Autor: Olga Nedbálková - 
  25. 2. 2016
  17:50

  Zatímco náměstek Kateřiny Valachové Štech považuje kampaň proti inkluzi za hysterickou, odborná i laická veřejnost děkuje Blesku za možnost zesílit svůj protestní hlas, který k uším ministryně ani náměstka v průběhu několika posledních měsíců nedosáhl. „Asociace speciálních pedagogů opakovaně upozorňovala na chyby v legislativě, které mohou vážně ohrozit vzdělávání dětí s lehkým mentálním postižením," říká Marcela Bernardová. „Proti zrušení přílohy LMP, podle které se vzdělávali žáci dokonce ASP ČR na ministerstvo zaslala petici s téměř 70 000 podpisy. Místo ní je vypracován rámcový vzdělávací program, jehož přepracování asociace nikdy nepožadovala," dodává.

 • 1.Děti s mentálním postižením nemohou být »vrženy« do normálních ZŠ

  "Chci vám poděkovat za vaši práci, kterou odvádíte v boji proti totálnímu nesmyslu paní Valachové a jejích poskoků – inkluzi. Není možné, aby byly děti s lehkým mentálním postižením »vrženy« do normálních základních škol. Vím, o čem mluvím."

  J. K., Ústí nad Orlicí

  Věřte, nevěřte! Aneby blábolení ministryně Valachové Věřte, nevěřte! Aneby blábolení ministryně Valachové | archiv Blesku

 • 2.Inkluze by znamenala pro naše školství cestu do pekel

  "Článek Inkluze je nesmysl, děti budou trpět objektivně vyjadřuje postoj všech rozumných pedagogů. Děkuji paní Ivě Švarcové, že se se svými zkušenostmi podělila s laickou veřejností a vysvětlila jim, že inkluze by znamenala pro naše školství cestu do pekel."

  H. Z., Zlín

  Kdo by řekl, že tihle malí žáčci se mezi sebou dokáží šikanovat. Kdo by řekl, že tihle malí žáčci se mezi sebou dokáží šikanovat. | Jiří Čada

 • 3.Nedovolme, aby mohli rozhodovat lidé neznalí, ale mocní!

  "Děkuji Blesku za možnost vyjádřit se jako obyčejný občan s bohatými zkušenostmi a výbornými úspěchy se vzděláním a výchovou dětí, které vyžadují speciální přístup. Věřím v rozum všech. Prosím, nedovolme, aby mohli rozhodovat experimentálně lidé neznalí, ale mocní!"

  S pozdravem A. G., Vedrovice

  ... ... | Shutterstock.com

 • 4.Kdo bude odpovědný za vliv inkluze?

  "Vážená redakce Blesku, děkuji za otevření tématu inkluze ve vašem deníku... Není v silách učitelky ani školy tomu zabránit... Kdo ponese odpovědnost za zhoršení stavu dětí vlivem inkluze? Paní ministryně Valachová?"

  M.

  Kateřina Valachová: Ministryně chaosu! Kateřina Valachová: Ministryně chaosu! | Foto Jana Gogová, archiv Blesku

 • 5.Děkuji za odvahu plavat proti proudu

  "Děkuji redaktorce rozhovoru s paní Ivou Švarcovou. Možná to bude házení hrachu... nebo házení perel... Nevím. Jistě však vím, že je to právě doc. Iva Švarcová, jejíž přednášky výrazně přispěly k mé pedagogické zdatnosti. Její vždy přesně formulované myšlenky, obdivuhodná erudice a hlavně pravdivost jejích závěrů, pod které se bez váhání podepisuji. Pro postižené děti vykonala mnoho dobrého a vždy to bylo zejména v jejich prospěch. Děkuji za odvahu plavat proti proudu a prospět postiženým i tentokrát, úctyhodná paní Ivo Švarcová!"

  A. N.

  Metoda barikády při zkoušení. Studenti v prvních řadách se usilovně hlásí, aby učitel neviděl, že ti vzadu zatím hledají správné odpovědi v knihách nebo mobilech. Metoda barikády při zkoušení. Studenti v prvních řadách se usilovně hlásí, aby učitel neviděl, že ti vzadu zatím hledají správné odpovědi v knihách nebo mobilech. | sheldonsfans.com

steelheart ( 25. února 2016 18:34 )

 doufám že Valachová šoupne svoji prvňačku do nějaké takové vybraně inkluzivní třídy!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa