Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Zataženo, déšť se sněhem 0°C

Šlechtová „zahučela“ do hlubokého sněhu. Na běžkách zkoumala novou trasu

Autor: simao, ČTK - 
18. ledna 2016
19:45

Vyrazila na běžky na Boží Dar. Stejně jako řada dalších běžkařů využila šance poté, co s příbytkem nového sněhu vyjely rolby a upravily stopy. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (38) se však na Facebooku „pochlubila“ fotkou dokazující, že bez pádu se její výlet neobešel.

„Trochu jsem zapadla při zkoumání nové trasy a nemohla jsem vstát,“ napsala na svém profilu na Facebooku Karla Šlechtová, ministryně za Babišovo hnutí ANO. Na ironický dotaz jednoho z diskutujících, proč jí nepomohla horská služba, dodala se smajlíkem: „Horáci mě nebudou přece sbírat, to by bylo marnění jejich činnosti.“

Sama pak poukázala na to, že se na značení bežeckých tras podílí i její ministerstvo pro místní rozvoj. „Jsem ráda, že i zdroje MMR pomáhají značit běžecké trasy. Budu v této podpoře pokračovat,“ slíbila ministryně, který pod černým běžkařským úborem skrývá nejedno tetování.

Trénink na příští Jizerskou padesátku?

Že běžkování Šlechtovou baví, dokázala i její nedávná účast na Jizerské padesátce. „Skvělá atmosféra, perfektní běh i v mlze, ale především se organizátorům podařilo nemožné – zasněžit část dráhy, aby se vůbec mohlo jet. Horská služba vždy připravena též,“ napsala 10. ledna na sociální síti Šlechtová. A přidala slib: „Příští rok jedu.“

Jizerska 50 - skvela armosfera, perfektni beh i v mlze, ale predevsim se organizatorum podarilo nemozne - zasnezit cast...

Zveřejnil(a) Karla Šlechtová dne 10. leden 2016

Díky výraznému příbytku přírodního sněhu během uplynulého víkendu přitom na českých horách konečně začala panovat zimní atmosféra. V lyžařských areálech po celé republice přibylo otevřených sjezdovek, příchod mrazů navíc umožnil opět spustit sněžná děla a kvalitu sjezdovek dál vylepšit.

Ministryně Šlechtová je původem z Karlových Varů. Z Prahy se přesouvá na západ Čech často. Prožila tam i konec loňského roku. „Silvestra jsem trávila s přáteli v Karlových Varech,“ potvrdila Blesku. 

A tak není divu, že zvolila právě Boží Dar. V Karlovarském kraji ostatně byly o víkendu pro lyžování výborné podmínky. Díky sněžení a ochlazení se rozjely naplno už i vleky v nižších polohách. Strojové úpravy se pak dočkaly běžecké tratě na horách od Bublavy až po Boží Dar. Pro běžkaře bylo připraveno více než 30 km běžeckých tras včetně lyžařské magistrály na Horní Halži. Kdo chtěl na sjezdovky, mohl třeba na Klínovec, kde do provozu spustili 6 z 11 lanovek a vleků.

bizon_pepa ( 18. ledna 2016 21:07 )

Poslouchal jsem debatu, kde mluvila o svém tetování a připadá mi jako typická státní úřednice = blbka.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud