Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Babiš: Zeman má o čerpání dotací špatné informace, měl by nás chválit

Babiš: Zeman se mýlí, když kritizuje vládu za špatné čerpání z EU.
Babiš: Zeman se mýlí, když kritizuje vládu za špatné čerpání z EU.  (Autor: Blesk - Zbyněk Pecák)
Autor: ČTK, sou - 
10. ledna 2016
13:48

Česko podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) nevyčerpá z evropských fondů za období 2007 až 2013 asi 26 až 30 miliard korun. Prezident Miloš Zeman se podle něj mýlí, když kritizuje současnou vládu za špatné čerpání. Hlava státu nedávno prohlásila, že nynější vláda je zodpovědná za to, že Česko nevyčerpá asi 35 miliard korun z evropských fondů.

„My, když jsme přišli v lednu 2014, tak hrozilo, že nevyčerpáme 63 miliard korun, a my jsme jenom za rok 2014 ušetřili 24 miliard,“ uvedl dnes Babiš v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. „Pan prezident má špatné informace, naší vlády se to vůbec netýká. Naši vládu má pochválit, protože my jsem extrémně čerpali to, co oni zanedbali,“ poznamenal také. Vše prý klidně Zemanovi osobně vysvětlí.

Špatné čerpání prostředků, kterých Česko mělo k dispozici asi 700 miliard, mají podle Babiše na svědomí předchozí vlády. Za dobré čerpání pochválil třeba ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO). Šéf ODS Petr Fiala kontroval tím, že za dobře nastavené programy na čerpání evropských fondů jsou zodpovědné právě předchozí vlády.

Prezidentovu kritiku odmítl nedávno i premiér 

Zemanovu kritiku současné vlády nedávno odmítl i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). „Naše vláda převzala odpovědnost až na jaře roku 2014, a nemohla tedy ovlivnit, kolik peněz se vyčerpalo v předcházejících sedmi letech,“ uvedl ministerský předseda. Hlavní odpovědnost za případné nedočerpání podle něj nesou vlády, které byly u moci během programového období 2007 až 2013.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

xandrax1 ( 10. ledna 2016 17:15 )

Co naplat, ověřuj, prověřuj.

frantaklika ( 10. ledna 2016 17:01 )

nerozumím slovnímu spojení tržní hospodářství a dotace. Když už tak příspěvek novým členským zemím na integraci do EU( infrastruktura) ne podnikatelům -to je zvrhlost a socialismus

c_rutin ( 10. ledna 2016 16:19 )

Miloš čte jen co podstrčí nesvědomitý Ovčáček. Už má peroutkův článek???

sores ( 10. ledna 2016 14:34 )

 Láska a pravda prý zvítězí - H. o . v . no leda tak!!! Proč se nezveřejní pravda o 330 miliard co zanechalo KSČ nové vládě!!! A jak je možné že má Klaus 11 miliard na účtu???? Vítězí podvody, krádeže, lhaní.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa