Turci si poslali pro Chovancova „teroristu“, který v zemi podkopával režim

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a turecká vlajka
Autor: ČTK, kal - 
30. 12. 2015
17:55

Turecko už poslalo do Česka dokumenty k vydání Nazmiho Sahina, jehož v listopadu zadržela královéhradecká policie. Uvedlo to ministerstvo spravedlnosti. Muž nadále zůstává ve vazbě a pokračuje vydávací řízení.

Třicetiletého muže turecké státní příslušnosti zadržela policie při silniční kontrole. Zjistila, že ho hledá Interpol, protože byl odsouzen na šest let a tři měsíce za „napojení na organizaci s politickými zájmy neslučitelnými se státním zřízením Turecka“ a vyhýbal se nástupu do vězení.

Státní zástupce později vyloučil, že by touto organizací byl Islámský stát či Kurdská strana pracujících, která usiluje o vytvoření vlastního státu a o níž se v souvislosti se Sahinem zmiňovaly původní neoficiální informace. O zadržení Sahina informoval na Twitteru ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), kde oznámil, že česká policie zadržela mezinárodně hledanou osobu podezřelou z vazeb na teroristy.

Sahin je ve vazbě od 26. listopadu kvůli obavě, že by mohl utéct. Česko čekalo na dokumenty s jeho spisem a žádostí o vydání, které muselo Turecko dodat do 40 dní od jeho zadržení. Tato lhůta by uplynula 3. ledna. Podle Jakuba Římana z tiskového odboru ministerstva spravedlnosti dorazily dokumenty 29. prosince.

„Obratem byly postoupeny příslušnému státnímu zastupitelství. Pan Sahin tedy i nadále zůstává ve vazbě a je pokračováno ve vydávacím řízení,“ sdělil Říman.

Sahinova právnička Zuzana Dostálková už dříve odmítla, že by Sahinovo jednání mělo spojitost s terorismem, podle ní šlo spíše o politické akce, které přirovnala k činnosti disidentů za komunistického režimu. Klient se prý v EU zdržuje šest let a zadržení v ČR, kam přijel na výlet, ho překvapilo. Muž má v Itálii status uprchlíka.

rumungro ( 30. prosince 2015 22:22 )

Do Turecka bych poslal tak leda svrab.Pro Itali je, asi důvodně,uprchlík,tak bych jim ho vrátil.

balika ( 30. prosince 2015 19:59 )

Turecko se prudce islamizuje, Ergodan tomu nasadil korunu. Atatúrk se musí v hrobě obracet. Turecko vykopnout z NATA a vůbec do EU nebrat.

kerloss ( 30. prosince 2015 19:40 )

at ho vrati, pro nas zbytecna starost a financni zatez. jestli je to terorista tak ho vydejte ihned at s nim skoncuji v Turecku.

tgbg ( 30. prosince 2015 19:30 )

 Byl to komunista, takže terorista. Patří za mříže. Jako všichni komunističtí teroristi.

balika ( 30. prosince 2015 19:27 )

Turka nevydávat!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa