„Naši pravnuci budou bojovat o přežití,“ straší Jurečka. A bojuje proti hnojení

Autor: zst - 
2. 12. 2015
18:25

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) vytáhl do boje za ekologičtější zemědělství a návrat ke kořenům. Nelíbí se mu současný styl a rád by rozvinul zemědělství jako za našich předků. Jinak prý dokonce nebudou mít za zhruba 80 let co jíst a pít. Vláda ve středu také schválila například zpřísnění leteckého hnojení.

Jednoznačně na stranu šetrnějšího zemědělství se na sociální síti postavil ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Varoval dokonce před tím, že už naši pravnuci nebudou mít co jíst a pít.

„S ekologickým zemědělstvím se vracíme ke svým kořenům. Naši předci by těžko hádali, že to, co tehdy považovali za nutnost k přežití, bude dnes nadčasový způsob hospodaření, který je šetrný k přírodě a ohleduplný ke všemu živému. Musíme ho ale dál rozvíjet. Jinak naši pravnuci se zničenou půdou a nedostatkem vody budou opět nuceni bojovat o přežití,“ napsal na Facebook.

S ekologickým zemědělstvím se vracíme ke svým kořenům. Naši předci by těžko hádali, že to, co tehdy považovali za nutnost...

Zveřejnil(a) Marian Jurečka dne 1. prosinec 2015

A svůj boj s hnojivy prosadil také na vládě. Novela zákona o hnojivech má na jednu stranu zjednodušit a zpřehlednit dohled nad hnojivy z dovozu, na druhé ale budou muset zemědělci hlásit hnojení z letadla.

„Pokud bude chtít zemědělec letecky pohnojit kapalným hnojivem pole, bude to muset čtrnáct dní předem ohlásit Ústřednímu kontrolnímu a zkušebnímu ústavu zemědělskému. Ten tak bude mít lepší přehled při kontrolách látek užívaných na zemědělských pozemcích,“ řekl k tomu Jurečka.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

salto ( 3. prosince 2015 10:04 )

S USA na věčné časy a nikdy jinak Se ti zase přitížilo?

dzery ( 3. prosince 2015 09:53 )

Společenství modrých loupeživých strak zapoměl jsi monaisi dodat,že jsou plné komunistů.

salto ( 3. prosince 2015 09:51 )

Pokud si sem pustíme migranty (vlastně už se stalo), o přežití budou bojovat už naše děti a vnuci

rense ( 3. prosince 2015 09:04 )

sportovní sázky, velmi spolehlivé informace :.. www.dampres.blogspot.cz

tgbg ( 3. prosince 2015 08:54 )

 Milý pane Jurečko. Vy si to nemůžete pamatovat. O přežití jsme již dávno bojovali za vlády loupeživých rudých strak-komunistických zločinců, kteří nás nechali bezohledně vraždit a drancovat ruskými okupanty. Naštěstí přišla záchrana z USA.

Zobrazit celou diskusi
Další videa