Čtvrtek 29. února 2024
Svátek slaví Horymír, zítra Bedřich
Oblačno 11°C

Radikál Vandas pronikl do europarlamentu. „Kolaborante,“ řval prý na Štětinu

Autor: Jaroslav Šimáček - 
1. prosince 2015
14:30

Europoslanec Jaromír Štětina (TOP 09) se na Facebooku podělil o „podivuhodný“ zážitek. V Bruselu u vchodu do europarlamentu narazil na šéfa Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáše Vandase a ten na něj prý začal křičet: „Kolaborante!“ Zřejmě kvůli vstřícné imigranční politice europoslance. Blesk.cz zjistil to, co i Štětinovi „vrtalo hlavou“. Tedy na čí pozvání se Vandas do přísně střežené budovy dostal.

„Měl jsem včera podivuhodný zážitek. Vyšel jsem večer před vchod do budovy Evropského parlamentu. Dovnitř právě vcházel pan Vandas. Viděl jsem ten okamžik překvapení v jeho očích, když mne zahlédl a zvolal velmi hlasitě: „Kolaborante!“ Lituji, že jsem mu způsobil takové trauma. Do budovy mohl vstoupit jen na pozvání některého z europoslanců. Kdo ho asi pozval?“ uvedl v úterý europoslanec Jaromír Štětina na svém profilu na sociální síti. 

Měl jsem včera podivuhodný zážitek. Vyšel jsem večer před vchod do budovy Evropského parlamentu. Dovnitř právě vcházel...

Posted by Jaromír Štětina on 1. prosinec 2015

„Se to nějak roztahuje. Ortel ve Slavíkovi...“

Rozhořela se kolem toho vášnivá diskuze. „To jako opravdu?“ „To jako opravdu,“ odpovídal dál Štětina. Někteří diskutující následně začali spojovat Vandasův výjezd se zarážejícím úspěchem kontroverzního zpěváka a islamofoba Ortela ve víkendovém Českém slavíkovi. „Ortel ve Slavíkovi, Vandas v EP... Se to nějak roztahuje,“ reagoval další z diskutujících.

Štětina přiznával, že netuší, kdo mohl radikála Vandase do budovy europarlamentu pozvat. „Europoslanec může pozvat kohokoliv. Už jsem se ptal příslušných úředníků a bylo mi sděleno, že je to interní záležitost zvoucího europoslance,“ prozradil, jak to v EP chodí. „Jediný, kdo to může říci, je zvoucí a pozvaný,“ upřesnil Štětina.

Extremisté všech zemí, spojte se?

Blesk.cz následně zjistil pravdu a „šifra mistra Štětiny“ se dočkala svého rozuzlení. „Byl jsem na návštěvě v Evropském parlamentu na pozvání a na zasedání celoevropské národní strany Aliance pro mír a svobodu (APF), jejímž členem je DSSS. Z logiky věci se toho jednání účastníme,“ řekl Vandas Blesk.cz. Upozorňoval na to, že do APF patří několik národně orientovaných stran z různých zemí Evropy – zmínil Švédsko, Dánsko, Španělsko, Francii.

„Členem je i europoslanec Udo Foigt, předsedou Roberto Fiore, místopředsedou Nick Griffin, takže si myslím, že je to velmi důstojná společnost. Spojená navíc s tím hlavním, co dnes trápí Evropu. S otázkou imigrace, směřování Evropy, nefunkčnosti EU. To bylo i hlavním tématem jednání,“ prozradil Vandas důvod své návštěvy v Bruselu. Vyrazil tu prý i na protest před tureckou ambasádu, protože odmítá, aby EU platila Turecku peníze na podporu řešení imigrační otázky.

Na dotaz, zda na Štětinu skutečně křikl „kolaborante“, pak Vandas bez obalu uvedl: „Nevím, jestli jsem to byl konkrétně já, že je kolaborant. Je možné, že mu to řekl někdo z naší delegace. Ale já si myslím, že je to pravda. Podle toho, jak pan Štětina hlasuje v EP, jak se chová, tak já bych mu klidně to označení přisoudil.“ I Vandas však s odkazem na jeho xenofobní názory schytal v diskuzi na Facebooku pár nelichotivých nálepek. Ale i povzdechnutí. „To už aby Ortel začal skládat hymnu EU,“ dodal jeden z diskutujících.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

123automobil ( 4. prosince 2015 11:28 )

tgbg ( 2. prosince 2015 13:29 )

Hlupák Vandas se stejně spojí s komoušama.

ruudazvostravy ( 1. prosince 2015 18:15 )

Vandas na Hrat,Štětináč nas*rat.Zapte toho vo*la a svjet bude krásnej jako dřýf.

gabreta ( 1. prosince 2015 18:03 )

Souhlasím. Štětináčovi z každý strany jednu zednickou a pak ještě zarazit bitu do prd*ele!!

vungtao ( 1. prosince 2015 17:28 )

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa