Hanba a ostuda na Albertově, zlobí se politici. Studenti dostali stopku

Autor: Jaroslav Šimáček - 
17. 11. 2015
17:24

Neměli zelené karty pro Zemana ani placky Bloku proti islámu, a tak měli pech? Studenti chtěli položit květiny u pamětní desky na Albertově, policie jim to neumožnila. Kvůli bezpečnostním opatřením v souvislosti s vystoupením Miloše Zemana a demonstrací na jeho podporu. Na sociálních sítích to odsoudila řada politiků, 17. listopad má podle nich být z velké míry i dnem studentů.

Rozsáhlé policejní manévry se odehrály v úterý na Albertově před tím, než tam přijel prezident Miloš Zeman. Když chtěl studentský průvod projít k tamní pamětní desce, narazil na policejní zátarasy. 

„Podle zákona o policii jsme oprávněni zakázat vstup na určená místa. Tuto možnost vám dáme, ale rozhodně ne všem,“ vysvětlovali policisté. Do následné debaty se zapojili i rektoři škol, které na Albertově sídlí. Včetně rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy. 

Překvapeně reagoval také rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek. „17. listopadu je Albertov pro veřejnost uzavřen policejními kordony. Není rok 1939 ani 1989, ale 2015,“ poznamenal na Twitteru.

Policisté „čistili prostor“ v oblasti, kam se vydali příznivci prezidenta Zemana na akci pořádanou Blokem proti islámu. Že byl ale studentům ve sváteční den znemožněn přístup, řadu lidí překvapilo a naštvalo. Vždyť právě na Albertově započaly studentskou demonstrací 17. listopadu 1989 převratné události vedoucí k pádu komunistického režimu.

„Uctění 17. listopadu má letos na Albertově dost autentické kulisy. Pohled z děkanovy kanceláře je dost tristní. Chodby celé fakulty jsou obsazené desítkami policistů v civilu. U zastávky tramvaje už se organizovaně rozdávají zelené karty a cedule ‚Ať žije Zeman‘,“ popisoval na Twitteru akademik Jan Havlík. 

Řada politiků postup policie kritizovala. „Nevpustit studenty zapálit svíčky k pamětní desce je dalším pošlapáním Listopadu 89. Pokud to pořadatelé neví, tak dnes mj. slavíme svobodu,“ reagoval rozlíceně šéf ODS Petr Fiala.

„Musím s politováním konstatovat, že v listopadu 89 studenti na Albertov mohli. Hanba,“ napsal europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL) a jeho kolega ze strany, ministr zemědělství Marian Jurečka, dodal: „V takový den a svátek má Albertov patřit studentům, je smutné a alarmující, že prezident, který by bez studentů nebyl v politice, to popře.“

Přidal se i europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). „Nepustit 17. listopadu studenty na Albertov, protože tam za 2 hod. bude prezident Zeman, je nehoráznost. Zajímalo by mě, kdo to (n/z)ařídil,“ napsal na Twitteru.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

auslak ( 20. listopadu 2015 14:37 )

vše se v dobré obrátí , Duka bude sloužit mši za Zemana

sharp ( 20. listopadu 2015 12:17 )

Kdo je ožralé hovado ? Člověk, který stojí za svým lidem a chce pro něj jen to nejlepší bez ohledu na to, co si cizina přeje ? Prvotřídní ožrala byl vlastizrádce Havel, který kdejakému západoevropskému a americkému politikovi lezl do ***e.

sharp ( 20. listopadu 2015 12:12 )

Vole, pokud je většina stádo, pak nevíš co je demokracie. Hovada jsou úplně jiní politikové: Schwarzenberg, Kalousek, Dinsbier a hlavně naštěstí již zesnulý vlastizrádce Havel. Ti všichni zaprodali naši zemi a snaží se ji zničit.

kusinda1 ( 20. listopadu 2015 11:57 )

Asi studentum nedošlo co se děje ,nemame se zhlukovat ve většim množtvi.To byli jací studenti z Mš asik ne.Nebo 5zakladních asik.

salto ( 19. listopadu 2015 11:02 )

Za Hitlera museli Židi nosit žlutou hvězdu. Bylo by to něco proti vyznání, rase atd., kdybych navrhnul, aby sluníčkáři nosili žluté sluníčko, abychom tu svoloč mohli ihned identifikovat?

Zobrazit celou diskusi
Další videa