Jelito, kopyto, platí to? Kalousek poslal kvůli sázce na Babiše právníka

Autor: Zuzana Štíchová - 
15. 10. 2015
19:01

Sázka místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska se šéfem ANO Andrejem Babišem má další pokračování. Kalousek dnes přes sociální sítě vzkázal, že dluh bude vymáhat právník. Současného ministra financí to ale, zdá se, z rovnováhy, kterou nabíral na návštěvě Olomouckého kraje, nevyvedlo a vzkázal, že si počká na další vývoj.

"Pověřil jsem dnes svého právního zástupce JUDr. PhDr. Oldřicha Choděru vymáháním čestného dluhu ve výši 10 mil. Kč, který má vůči mé osobě ministr financí Andrej Babiš," napsal na sociální síti Kalouskův mluvčí Ondřej Jakob s podpisem místopředsedy TOP 09.

Vzkaz Miroslava Kalouska
Kalousek dál trvá na tom, že nebyl nikdy vyšetřován, čemuž ale Babiš nevěří. Šéf hnutí ANO podepírá svá tvrzení několika články z médií.

"Já jsem jasně citoval titulky médií z roku 2011, kde se jasně píše, že byl v rámci toho, že povolil českým hazardním firmám hraní na internetu, vyšetřován policií ČR. Takže si počkám na další vývoj," napsal Blesku Babiš, který dnes strávil den v Olomouckém kraji, kde navštívil vojáky a debatoval s tamními podnikateli.

"Sázku jsem uzavřel proto, abych poukázal na neustálé lhaní a osočování
1. místopředsedy vlády a ministra financí, kterého se dopouští zdaleka ne jenom vůči mé osobě. Pevně doufám, že nebudu muset poukazovat také na to, že není ochoten dostát svým závazkům," dodal ve svém vyjádření ještě Kalousek.

Rozepře obou politiků pokračuje od televizní debaty, během které se vzájemně osočovali a napadali. Neshody vyvřely na povrch také na půdě poslanecké sněmovny a aktuálně posledním dějstvím je vzájemná sázka o to, zda Miroslav Kalousek byl nebo nebyl vyšetřován policií. Ve hře je 10 milionů korun.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

e.44 ( 16. října 2015 22:15 )

Pojmy mám, na rozdíl od tebe, srovnané perfektně a podle skutečnosti, tak tu nemachruj, když víš prd.

e.44 ( 16. října 2015 22:01 )

Jj, od jedný tvý nuly ta druhá pojde, tak si je nacpi do řiti a budeš mít po průjmu

agent700 ( 16. října 2015 20:44 )

Ty si zase tady legalizuješ tvůj duševní průjem. Nula od nuly pojde.

agent700 ( 16. října 2015 20:39 )

Nejdříve si srovnej pojmy a teprve pak tu něco piš.

e.44 ( 16. října 2015 13:42 )

V sázce jde o vyšetřování konkrétní osoby, tudíš plácáš blbě jako Babiš

Zobrazit celou diskusi
Další videa