Neděle 3. března 2024
Svátek slaví Kamil, zítra Stela
Oblačno 11°C

Babiš chce po Kalouskovi 10 milionů pro matky samoživitelky. Kvůli sázce

Autor: ČTK, zst - 
14. října 2015
14:25

Bitva nesmiřitelných soupeřů české politické scény pokračuje. Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a současný šéf státní kasy Andrej Babiš (ANO) se vsadili - z Kalouskovy iniciativy - o 10 milionů. Přou se o to, zda byl lídr TOP 09 vyšetřován kvůli internetovému sázení. Babiš tvrdí, že důkazem je článek v médiích z října 2011. Kalousek si je jist, že vyšetřován nikdy nebyl, a Babiše označil za pomlouvače a lháře.

Kalouska na středečním jednání rozpočtového výboru ve sněmovně naštvalo, když o něm Babiš řekl, že byl vyšetřován kvůli svému rozhodnutí povolit online hazard. Nabídl Babišovi sázku o deset milionů korun, že nikdy vyšetřován nebyl.

Šéf hnutí ANO poté Českému rozhlasu řekl, že sázku přijímá a má za to, že ji vyhrál. Argumentoval článkem z října 2011, kde se psalo, že protikorupční policie Kalouska vyšetřuje kvůli podezření, že přijal několik milionů korun za povolení internetového sázení. Vyhrané peníze chce Babiš prostřednictvím své nadace darovat matkám samoživitelkám.

„Pokud tvrdí veřejně, že jsem byl ve smyslu trestního řádu vyšetřován ohledně sázení na internetu, tak ať to doloží, a já mu zaplatím deset milionů korun,“ řekl Kalousek novinářům. „Já jsem ve smyslu trestního řádu nikdy vyšetřován nebyl, tím jsem si jist,“ prohlásil.

Vyšetřován ve smyslu trestního řádu je podle něj člověk v situaci, kdy proti němu policie vznese obvinění a zahájí vyšetřování. Kalousek se prý na Babišových deset milionů těší.

Místopředseda TOP 09 mimo jiné řekl, že když Babiš nemá argumenty, sáhne k nepodložené pomluvě, a nazval ho sprostým pomlouvačem a lhářem. Vyzval Babiše, aby přijal sázku, že nikdy vyšetřován nebyl, nebo je pak takový zbabělec, že do toho své peníze nevloží. Babiš ale nelenil a své důkazy zveřejnil prostřednictvím sociální sítě.

Slovní spory a vzájemná osočování mezi oběma politiky jsou častá. Například 4. října se utkali v televizní debatě. Ta byla hodinovým kolotočem vzájemného překřikování, slovního napadání, hádek, vysmívání a skákání do řeči. Oba řečníci se navzájem nazývali lháři, podvodníky a korupčníky a obviňovali jeden druhého ze lží.

Babiš se k této televizní debatě vrátil i dnes. „Tak jsem to vydržel, na rozdíl od Otázek Václava Moravce, poslouchat ty lži,“ poznamenal po jednom z Kalouskových proslovů. Letos v červenci ve sněmovně nařkl Kalouska například z toho, že nakradl miliardy.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

e.44 ( 15. října 2015 11:22 )

Nejde o hru se slovíčky, Babiš se sám usvědčil citací z článků které mu mají dávat za pravdu. Prověřování podezření se skutečně nerovná vyšetřování vedenému proti konkrétní osobě. A to, že po prověřování podezření nedošlo k vyšetřování je důkazem, že podezření bylo liché.

e.44 ( 15. října 2015 11:08 )

Co považuješ za kladné výsledky Babišovy práce? Myslím kladné pro stát a občany, ne pro něho.

rubina ( 14. října 2015 18:10 )

Kalousek musí kopat do babiše.Za Babišem je totiž videt spousta práce a její kladné výsledky.Vožrala který teda nahrabal když je ochotný stavit se o milióny.

momoko ( 14. října 2015 15:48 )

ožrala co je placený z našich daní uzavírá milionové sázky, tak to je teda už přes čáru, odporný chlap, ten kdo ho volí by si měl dát pár facek

havran2 ( 14. října 2015 15:40 )

KALOUSEK BYL ZASE OŽRALÝ,ALE I TAK MÁ DOST PENĚZ. ZA TU DOBU CO JE U ČERNO***NÍKŮ SI NAKRADL DOST.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa