Je zkorumpovaný jako Rath, pustil se Babiš do hejtmana Nováka. Ten podá žalobu

Andrej Babiš se pustil i do hejtmana.  (Autor: Foto Blesk - Ladislav Křivan)
Autor: ČTK - 
27. září 2015
14:12

Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) v neděli opakovaně kritizoval podmínky pro přípravu průmyslové zóny Nad Barborou v Karviné. Pustil se i do moravskoslezského hejtmana Miroslava Nováka (ČSSD), označil ho za nedůvěryhodnou osobu a přirovnal k bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi. Jediný rozdíl prý je, že Nováka neodposlouchávali. Hejtman uvedl, že bude po Babišovi soudně žádat omluvu.

Hejtmana Nováka označil Babiš za nedůvěryhodnou osobu. "Já říkám, že rozdíl mezi hejtmanem Novákem a Rathem je asi takový, že Nováka neodposlouchávali, jinak by dopadl stejně, podle mého názoru," řekl.

Hejtman Novák reagoval, že Babišova vyjádření už přesáhla únosnou mez. "Pan Babiš zřejmě dospěl do stádia, kdy si myslí, že si může již dovolit úplně vše," uvedl Novák. Popsal, že Babiše za křivá nařčení v živém vysílání televize už jednou vyzval k omluvě. "On tak neučinil, a v tomto případě už jeho vyjádření přesáhla únosnou mez a budu tuto omluvu žádat právně v občanském řízení v rámci ochrany osobnosti," řekl hejtman.

Hádky kvůli průmyslové zóně Nad Barborou

Vznik průmyslové zóny Nad Barborou schválila vláda v červenci. Na vybudování zóny v areálu bývalého dolu má stát dát až 750 milionů korun. Celkové náklady se odhadují na 1,2 miliardy korun a mělo by tam vzniknout až 2 000 pracovních míst. Babiš chce ale vládní rozhodnutí zrušit. Kabinet podle něj neměl před schvalováním informaci o tom, že kraj má pozemky vykoupit asi za 200 milionů korun od společnosti podnikatele Zdeňka Bakaly.

Babiš řekl, že se mu nelíbí hlavně způsob, jakým kraj zónu vybral. Kritizoval, že se kraj při výběru zóny zaměřil pouze na brownfields, tedy staré průmyslové areály, a že ve smlouvě s Bakalou bylo penále vůči kraji pro případ, že kraj nezíská dotaci.

Kvůli debatě o zóně Nad Barborou připravilo ministerstvo průmyslu pro vládu informační materiál, který má pochybnosti o zóně vyvrátit. Podle ministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD) jsou průmyslové zóny v kraji téměř obsazené a je třeba hledat nová místa pro investory. Zóna Nad Barborou je podle něj z dostupných lokalit nejvýhodnější. Mládek již dříve rovněž uvedl, že Babišovy aktivity budování zóny ohrožují.

Zástupci Moravskoslezského kraje Babišovu kritiku zóny Nad Barborou odmítají. Podobná strategická plocha, která by byla dobře dostupná z měst na Karvinsku s vysokou nezaměstnaností, podle nich v kraji není. Kraj se navíc zavázal, že další zóny už nebude stavět na "zelené louce", ale výhradně na brownfieldech. "My jsme v tomto týdnu zveřejnili všechny znalecké posudky. Jsou dostupné na webových stránkách kraje, tuším, že i CzechInvestu, ministerstva průmyslu a obchodu. Pan Babiš si hraje podivnou hru na negativní pověsti pana Bakaly," řekl hejtman Novák.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

joudajoudovy ( 30. září 2015 07:41 )

socani mafie jede!!! pod plastenkou uprchlicke krize si v klidu porcuji zbytky, ktere jim pravice zanechala. ods a top rozkradli vse co bylo na povrchu, socani se vrhaji pod zem. stala podpora zlodejskeho uhlobarona, prolomeni limitu na uhli, ci tezba zlata. uz by se lid mel vzbourit, jde o nase narodni rezervy a zivotni prostredi. socani potentatnici, az nebude co prodat, nebude orna puda, nebumeme co zrat, muzeme se vrnout na vase latifundie a vystavena nakupni centra?

disk ( 27. září 2015 20:16 )

á, tak je to i v Křetínského novinách. Jojo, na Ostravsku je spousta hlasů, socani to znají, Babiš si to uvědomuje. Jinak tedy, "Babiš šije do Nováka" zní jako najkratší vtip o moralistech.

verka1 ( 27. září 2015 19:45 )

takových Rathů je co se jím stane nic! mafie řádí všude

zkratik ( 27. září 2015 18:52 )

a pak maj mít soudy čas dělat něco pořádnýho .....Hejtman uvedl, že bude po Babišovi soudně žádat omluvu.....

frank51 ( 27. září 2015 18:41 )

Ten slovenský konfident z Horních Uher si už opravdu dovoluje příliš.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud