Babiš se sešel s chirurgem Pomahačem. Víme, co je za tím

Autor: Václav Lang - 
10. 9. 2015
18:00

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se před několika dny sešel se světoznámým plastickým chirurgem Bohdanem Pomahačem. Čech žijící ve Spojených státech by ideálně zapadal do profilu lidí, které Babiš rád staví do čela svých kandidátek. Ministr financí ale krotí vášně, o případné kandidatuře prý nebyla řeč.

Ostravský rodák Pomahač před lety vedl skupinu lékařů, kteří provedli vůbec první úplnou transplantaci obličeje ve Spojených státech. Od té doby ohromuje svět tím, s jakou zručností vrací poraněným lidem tvář. Zvláště v posledních letech stoupá i jeho popularita v České republice.

Takové příběhy má Andrej Babiš rád. Ve svém volebním hledáčku mívá obvykle právě takový typ lidí – pracovitých, kteří si vyšlapali cestičku až na vrchol. Naposledy se mu takhle povedlo zlanařit například úspěšného podnikatele, ředitele textilky Juta Jiřího Hlavatého. Dnes je z něj senátor.

Babiš: Pan Pomahač mi fandí, měl zájem se seznámit

Pomahače ale ministr financí podle svých slov do politiky nelákal. „To s tím nemělo nic společného,“ vyjádřil se Babiš pro Blesk.cz ke schůzce, která proběhla před několika dny.

„Pan Pomahač měl zájem se se mnou seznámit, tak jsme byli na večeři, říkal, že mi celkem fandí. On je z Bostonu, moje starší dcera studovala taky v Bostonu, tak jsme se bavili o všem možném. O životě, o tom, jak odešel, jak uspěl ve zdravotnictví a tak. Určitě to nebyla nějaká politika,“ dodal.

Od Jančury dostal košem

Podobné angažmá by se přitom nabízelo. Volby do krajských zastupitelstev a do třetiny senátních lavic proběhnou příští rok a hnutí ANO by v nich rádo posílilo svůj vliv. Babiš už se začal poohlížet po nových kandidátech na hejtmany.

Jak už dříve informovalo Právo, košem dostal od šéfa Student Agency Radima Jančury, kterého chtěl šéf ANO nasadit proti Michalu Haškovi (ČSSD) v Jihomoravském kraji.

V jižních Čechách by naopak hejtmana Jiřího Zimolu (ČSSD) mohl vyzvat generální ředitel Koh-i-nooru Vlastislav Bříza. O post hejtmanky ve Středočeském kraji se má ucházet místopředsedkyně ANO a Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová.

 

Ptám se, pane premiére

Doporučujeme
francjosef ( 10. září 2015 18:49 )

Raději ať ho nechá na užitečném místě,které ho baví a netahá ho mezi tu sebranku,která zase je.Je to samej prospěchář a ty co mají vroubky nemají na ně.Parkanová zpívala písničku,do dneška s Kalousem jsou neodsouzené a je to tak s více těmito lumpy.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa