Na boj se "šmejdy" a nepoctivci chce inspekce další peníze. Babiš to odmítá

Poslední rozpor v rozpočtu: ČOI
Autor: ČTK, kle - 
3. září 2015
18:19

Rozpočet ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) na příští rok by se měl zvýšit o téměř šest miliard na 27,8 miliardy korun. Téměř pět miliard je určeno na obnovitelné zdroje energie. Požadovaných 50 milionů korun na modernizaci České obchodní inspekce (ČOI) se však zatím ministru průmyslu Janu Mládkovi (ČSSD) sehnat nepodařilo.

Plán ministra Mládka na posílení České obchodní inspekce zatím nevychází. I přes navýšení návrhu rozpočtu o šest miliard se zatím nepodařilo sehnat potřebných 50 milionů korun. „Co se týká ČOI, je to poslední rozpor, který má MPO s ministerstvem financí,“ přiznal Mládek Blesku.

Podle ministra je potřeba ČOI posílit nejen pravomocemi, ale též personálně. Jan Mládek by inspekci rád modernizoval. Lepší vybavení by mělo podle jeho vlastních slov pomoci ve vyhledávání nepoctivých prodejců, například u pohonných hmot.

„Také aby se zvedly platy, protože ty jsou nedostatečné. Plus potřebujeme nějaké další lidi, protože ve sněmovně je zákon, který umožní tzv. medializaci. To znamená, že by pracovníci České obchodní inspekce pomáhali zákazníkům při případných konfliktech s prodávajícím,“ vysvětlil ministr. 

Video Ministr Jan Mládek zatím nesehnal potřebných 50 milionů Kč na modernizaci České obchodní inspekce - Blesk - David Klempíř

Obnovitelné zdroje

Částku 4,699 miliardy korun na dotace pro obnovitelné zdroje energie ministerstvo získalo. O 100 milionů korun se zvýší částka na podporu strategických investičních akcí. Stejná částka půjde také na dotace na program podpory technologických center a center strategických služeb.

Poslední návrh rozpočtu MPO na příští rok tak počítá s částkou 27,8 miliardy korun. Další část prostředků je podle Mládka v jednání. Vláda začne o rozpočtu debatovat 9. září, do konce měsíce jej musí schválit a poslat do Poslanecké sněmovny.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud