Bývalou Okamurovu stranu povede válečný veterán Lidinský

Miroslav Lidinský se stal předsedou politické strany Úsvit - Národní koalice.
Autor: ČTK - 
8. 8. 2015
15:29

Předsedou nejmenší parlamentní strany Úsvit - Národní koalice se stal válečný veterán Miroslav Lidinský. Na volební konferenci v Praze mu dnes dala hlas většina delegátů strany.

Bývalá strana Tomio Okamury zároveň změnila název a logo, které představuje hlavu lva s korunou. A čeká ji ještě volba pěti místopředsedů. Změnami se chce odstřihnout od sporů, které ji v minulosti provázely a vyústily v odchod zakladatele Okamury. Úsvit v Poslanecké sněmovně zastupuje devět poslanců.

Na předsedu strana nominovala šest kandidátů. Předseda poslaneckého klubu Marek Černoch se ale stejně jako dva další nominanti v kandidátském projevu nominace vzdali. Černoch bude obhajovat post prvního místopředsedy. V hlasování o novém vedení rozhoduje 58 delegátů. Nejmenší parlamentní strana má momentálně 155 členů.

Chránit hranice před imigranty

Kandidáti v projevech k delegátům nejčastěji zmiňovali otázky bezpečnosti a problematiku imigrantů. Lidinský zdůraznil, že by Česká republika měla být schopna chránit svou kulturu a národní identitu. "Pokud máme obstát, musíme být schopni naše hranice chránit před imigranty," uvedl. Úsvit podle něj kvůli tomu bude "tlačit na vládu". "Navíc musíme nastartovat široké občanské vzepětí," doplnil.

Spory uvnitř nejmenší parlamentní strany vyústily před několika měsíci odchodem části členů včetně zakladatele. Okamura stranu opustil v únoru letošního roku po vzpouře části členů. Společně s dalším bývalým členem Úsvitu Radimem Fialou založil vlastní stranu Svoboda a přímá demokracie.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

1912 ( 9. srpna 2015 22:59 )

http://medzicas.sk/sialene-obvinenie-rakuskych-spionov-imigraciu-do-europy-platia-americania/

kobyla1 ( 9. srpna 2015 17:14 )

ubeklihor: A co konkrétně jsi dokázal ty debile,...takové idioty mám nejraději, kteří tady pořád něco o tom, co dokázal někdo jiný a sami doma dřepí na dávkách a nic dělat nebudou ty netáhlo

kobyla1 ( 9. srpna 2015 17:12 )

Tak Lidinský si s tou partou podrazáků bude hrát teď na naše ochránce, jen aby se ta pakáž udržela v parlamentu. Jakmile budou mít svoje jisté, vyse.rou se na lidi a pojedou si na sebe a fašounům odhlasují cokoliv.....jak tam není kanimůra, tak bych tuhle verbež, které jde jen o koryta nevolil......je to skoro stejné jako ti debilové z Lidem s tou jejich pí.čou

hejhej ( 9. srpna 2015 11:53 )

Strana, která vznikla podvodem je stejná, jako kdysi "Unie svobody" nebo strana Peake( název nevím). Skončí velice brzo, kdo by takové lidi volil????

1912 ( 9. srpna 2015 09:14 )

A CO ON ??

Zobrazit celou diskusi
Další videa