Chládek čile staví vilu na pozemku za 1,3 milionu. A míří k fotbalové reprezentaci?

Autor: poe, simao - 
5. srpna 2015
17:29

Vláda Marcela Chládka nad ministerstvem školství skončila neslavně. Nařčením, že trýznil své podřízené, obzvlášť pak ženy. Měl prý i narážky typu „slečno, vy jste lahodná“. Po rychlém konci v úřadu se člen ČSSD stáhl do ústraní. Má tak více času i na stavbu své vily, které vzniká v Novém Strašecí na pozemku za 1,3 milionu korun. Zároveň se rýsuje jeho nové angažmá. U fotbalové reprezentace!

Půjde o pěknou vilku. Chládek ji začal stavět na pozemku o rozloze 749 metrů čtverečních. Jak deník Aha! zjistil, exministr již se stavbou vcelku pohnul. Na pozemku v Novém Strašecí na Rakovnicku stojí přízemí. Půjde vila i do patra?

Vznikající nový dům Marcela Chládka přitom roste ve vilové čtvrti, kde se nachází řada dalších zajímavých vil. Aha! upozornilo, že Chládek tvrdil, že si parcelu za 1,3 milionu pořídil z rodinných úspor.

Koupil ji spolu s manželkou Janou, se kterou má dvě děti. Otázkou však je, z čeho stavbu financuje nyní, když o ministerský příjem přišel. Chládek loni avizoval, že by mu finančně měl pomoci prodej řadového domu, ve kterém žije. „Z jeho prodeje budu také financovat stavbu v Novém Strašecí,“ tvrdil Chládek Blesku loni v listopadu, kdy byl ještě ministrem. Nyní na dotazy ohledně svého nového hnízdečka nereagoval.

Chládek je přitom nejen bývalý ministr, ale také tělocvikář a fotbalový rozhodčí. A právě u fotbalu se rýsuje jeho další možné angažmá. Stavem českého fotbalu (především pak problémy s neukázněnými fanoušky) se zabýval i jako ministr školství, mládeže a tělovýchovy. Má také blízko k oficiální české fotbalové asociaci (FAČR) a podle zdroje iDNES.cz blízkého Chládkově domovské ČSSD by se mohl stát „ředitelem fotbalové reprezentace“, což je pozice, která zatím neexistuje, ale kvůli Chládkovi by byla zřízena.

„Až naše vedení oficiálně přijme nějakého dalšího člověka do své struktury, my o tom budeme informovat,“ řekl serveru mluvčí FAČR Ondřej Lípa a šéf českého fotbalu Miroslav Pelta MfD dodal: „V pátek vydáme tiskovou zprávu k osobě pana Chládka.“

K fotbalové reprezentaci se přitom Chládek již v minulosti vyjadřoval. „Kam chodím pravidelně a vnímám to jako fanoušek, je reprezentace. Dokonce jsme zavedli tradici, že zajdu den před utkáním na večeři a snažím se hráče motivovat…,“ uváděl letos v květnu ještě jako ministr školství v rozhovoru pro deník Sport. „Reprezentace je pro mě velmi důležitá, je to výkladní skříň, ale když jdu na fotbal, tak raději na nižší soutěž. Chodím na divizi, krajský, okresní přebor, záleží, jakou tam mají klobásu,“ dodal tehdy Chládek. Jakou asi mají klobásu na fotbale ve „Chládkově“ Novém Strašecí...

ad-ga ( 11. srpna 2015 07:46 )

nauč se napřed česky, vidíš nebo nevydíš?

dzelo ( 5. srpna 2015 18:22 )

Na toho člověka se stačí jen podívat a vydíte arogantního vychcaného frajírka jistě poctivce až za hrob který dostane pěkný dárek v podobě fary ve fotbale. To bude reprezentant fotbalu jako když vystřihne-doufám u ženského mužstva!

tymitaky ( 5. srpna 2015 17:42 )

Dnes jeden milion nic neznamená, z čeho tedy dělají vědu?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud