Úřad vlády rozdal odměny: Za půl roku přes 19 milionů

Loni za stejné období Úřad vlády na mimořádných odměnách vyplatil 26 milionů korun  (Autor: Blesk)
Autor: ČTK, bru - 
28. července 2015
15:21

Přestože 19 milionů je pro běžného smrtelníka obrovská suma, pro Úřad vlády jde o úsporu. Loni totiž odměny dosáhly na 26 milionů. Odměnění si tak navzdory částce asi stejně zoufají. Nově totiž odměny nepřekročí 25 procent z ročního úhrnu nejvyššího platového tarifu.

Úřad vlády vyplatil za první letošní půlrok svým zaměstnancům mimořádné odměny dohromady přes 19 milionů korun. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí vlády Martin Ayrer. Podle něho byly loni za stejné období odměny o sedm milionů korun vyšší.

„Úřad vlády důsledně dodržuje parametry služebního zákona, žádná z odměn udělených zaměstnancům Úřadu vlády nepřekročila stanovených 25 procent z ročního úhrnu nejvyššího platového tarifu a nejvýše přípustného osobního příplatku a příplatku za vedení,“ uvedl k odměnám vedoucí Úřadu vlády Pavel Dvořák.

Loni za stejné období Úřad vlády na mimořádných odměnách vyplatil 26 milionů korun. O šesti milionech z této částky přitom podle Ayrera rozhodl ještě předchozí úřednický kabinet Jiřího Rusnoka v rámci navýšení mzdových prostředků ministerstvem financí.

1912 ( 28. července 2015 19:13 )

s..v..i..ně za co že nám sem pustí tu zločinou islamistickou verbež !!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud