Ostuda! Hanba! křičela žena na Zemana. Odvedla ji policie

Autor: ČTK - 
26. června 2015
16:20

Červené karty, nápisy „Hnůj“ a další a také urážlivé pokřiky čekaly na Miloše Zemana v závěru jeho návštěvy Kraje Vysočina. Jednu z protestujících proti prezidentovi republiky odvedla dokonce policie. Křičela na Zemana, že je ostudou.

Dnešního setkání s prezidentem Milošem Zemanem v Havlíčkově Brodě se mezi několika stovkami diváků zúčastnili také lidé s červenými kartami v ruce. Dívka stojící před pódiem na Havlíčkově náměstí držela nápis „Hnůj“ a další žena stojící poblíž při Zemanově příchodu mimo jiné křičela „Ostuda“ a „Hanba“. Pak ji odvedli dva policisté.

Byl to první takový incident, s nímž se prezident při třídenní návštěvě Kraje Vysočina setkal. Na dotaz ČTK, kam byla žena odvedena, jeden z policistů řekl, že na policejní služebnu kvůli podání vysvětlení.

Mluvčí krajské policie Jana Kroutilová následně v tiskové zprávě uvedla, že tato jednapadesátiletá žena je podezřelá ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku. „Po podání vysvětlení byla žena z obvodního oddělení propuštěna,“ doplnila.

„Já bych tu dámu rád nechal promluvit a vyjádřit názor,“ řekl Zeman. Slečnu držící nápis „Hnůj“ označil za zemědělce, jemuž přeje, aby jeho pohnojená pole přinesla dobrou úrodu. Pak vyzval některého z nositelů červených karet k první otázce.

Jeden z nich pak řekl, že nepřišel se Zemanem diskutovat, jen vyjádřit svůj názor. „Já nechci proruského prezidenta,“ uvedl. Zeman mu odpověděl, že jestli nechce využít prostor k diskusi, je to určitý druh zbabělosti.

Další divák si Zemanovi stěžoval na to, že v Humpolci chtějí zrušit autobusové nádraží. Zeman mu doporučil, aby záležitost řešil na humpolecké radnici. Dalšího člověka zajímal Zemanův názor na souběh funkcí hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka (za ČSSD), který prezidenta doprovázel. Běhounek je zároveň také poslancem. Prezident k tomu podotkl, že Běhounek dává jeden plat celý na charitu.

salto ( 29. června 2015 11:06 )

Tak, tak - čím je sud prázdnější, tím víc duní a havlisté a pravdoláskaři duní jako hrom

hejhej ( 27. června 2015 15:38 )

moiaza: A bylo nás více, co drželi huby. Ono by to stejně nepomohlo. Každý je někomu sympatický více nebo méně. Havla a Klause volil parlament, Zemana voliči. Ta baba s tou červenou kartou vypadá na hysterku nebo ještě nějakou jinou duševní chorobu, normální určitě není.

kobyla1 ( 27. června 2015 07:06 )

Tak jsi si Eliško ustříkla do kalhotek a je ti líp. Co takhle řešit opravdové problémy? Na to tvá mysl asi nestačí.....bohužel

rudyptak48 ( 26. června 2015 23:01 )

„Já bych tu dámu rád nechal promluvit a vyjádřit názor,“ řekl Zeman. Proč ji tedy nenechal veřejně promluvit? To má prezident tak malou autoritu, že ho nikdo neposlouchá, nebo je to zbabělec? Tohle prohlásí, až tu ženu odtáhnou policajti a je od ní klid. Tomu se v naší pseudodemokracii říká svobodné vyjádření názoru. Vždyť neměla v ruce žádnou zbraň, pouze červenou papírovou kartu. Kdyby ten geront raději seděl na hradě a neopruzoval slušné lidi. Chová se jako bezdomovec, který po sídlišti navštěvuje a vybírá popelnice. On také navštěvuje kdejaké město v republice, jen aby se nažral a napil. Že mu není hanba. Stejně se chovají i cikáni, kteří bezpracně pobírají sociální dávky. Měli by ho nazvat hlavním vajdou z Vysočiny, ne prezidentem.

kara54 ( 26. června 2015 21:02 )

kobyla1 svatá pravda,někteří lidé jsou strašně omezení neuvědomují si že horší problém je někde jinde než v Zemanovi

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud