Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Zákon s „Babišovou složkou“ koalice raději stáhne ze sněmovny

Babiš a jeho složka na poslance Šincla
Babiš a jeho složka na poslance Šincla  (Autor: ČTK, Blesk)
Autor: ČTK, kal - 
24. června 2015
14:40

Padlo kolem něj hodně silných slov. Výsledek nakonec bude ale zřejmě nula. Šéfové koaličních stran se ve středu dohodli, že z projednávání ve sněmovně stáhnou sporný návrh zákona o pojišťovnictví. Novinářům to řekl vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Byl to přitom Babiš, který se předtím sám postaral o zjitřenou atmosféru. Když se ho poslanec ČSSD Ladislav Šincl ptal na možný střet zájmů u podnikání jeho Agrofertu, odpověděl mu složkou s nasbíranými materiály – podle Babiše jen mediálními výtahy – na poslancovu adresu.

S návrhem na stažení zákona ze sněmovny přišli v úterý lidovci, aby uklidnili spor mezi sociální demokracií a hnutím ANO.

„Ano, na předsednictvu jsme to probrali. My jako ministerstvo požádáme vládu o stáhnutí toho zákona, abychom předložili nový návrh Ministerstva financí,“ uvedl Babiš. Původní návrh byl podle něj prý asi špatný. Vláda by o stažení zákona měla rozhodnout příští týden.

Kvůli zákonu se Babiš opakovaně střetl se sociálnědemokratickým poslancem Ladislavem Šinclem. Šincl tvrdí, že ho Babiš při jednání minulý týden zastrašoval. Sociální demokracie metody ministra financí přirovnala k praxi komunistické Státní bezpečnosti (StB) a vyzvala Babiše k omluvě. Ten to odmítl, tvrdí, že Šincla nezastrašoval. Politik podle něj lže.

Lidovecký poslanec Josef Uhlík, který u sporné schůzky z minulého týdne byl, označil Babišovo jednání za nestandardní. Osobní věci do odborné diskuse nepatří, řekl.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa