Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Kancléř Mynář přiznal svoje majetky, odhalil podíly ve firmách

Autor: bru, vr, ČTK - 
23. června 2015
10:49

Hradní kancléř Vratislav Mynář odkryl karty – tedy spíš poodkryl. Poslankyni z TOP 09 předal v Poslanecké sněmovně své majetkové přiznání. To ale reflektuje jen majetek, který získal za dobu působení na Hradě. Přiznání je jen do roku 2013, do odevzdání podkladů za poslední rok mu totiž zbývá ještě 168 hodin.

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář předal dnes ve Sněmovně poslankyni TOP 09 a Starostů Věře Kovářové své majetkové přiznání. Kancléř taky Kovářovou vyzval, aby se v souvislosti s majetkovými přiznáními zasadila o zpřesnění zákona o střetu zájmů.

„Já jsem velmi rád, že paní poslankyně slíbila, že jako zákonodárce začne dělat svou pracovní náplň místo toho, aby pořád populisticky kopala do pana prezidenta,“ řekl Blesku prezidentský kancléř.

Poslankyně Kovářová Blesku řekla, že doufá, že Mynáře nebude třeba po této lekci znovu vyzývat a vše odevzdá sám.

Jak vypadá majetkové přiznání Vratislava Mynáře? Na to se podívejte tady.

Předání majetkového přiznání bylo reakcí na kritiku, která se z klubu TOP 09 a Starostů včetně Kovářové snesla v pátek na prezidenta Miloše Zemana v souvislosti s jeho podporou vládního návrhu zákona o prokazování původu majetku. Frakce to označila za pokrytectví, když kancléř dosud majetkové přiznání nepředložil.

Kovářová patří k dlouhodobým kritikům Mynáře kvůli tomu, že odmítal zveřejnit nejen svůj majetek, ale i plat. Plat kancléř zveřejnil v dubnu. Dosud nemá bezpečnostní prověrku.

blooroses ( 24. června 2015 02:32 )

Ne že by Zeman snad netušil, Zeman o tom od začátku věděl a i přes to mu byl za svědka a i přes to se ho zastává Zeman se s Mynářem přes Šloufa osobně zná nejmíň deset let.

kozmrz ( 23. června 2015 22:22 )

Chvíli se snaží a pak to zase podělá s kamarádíčkem-ama.

y.susenka ( 23. června 2015 22:02 )

y.susenka ( 23. června 2015 21:36 )

Pane prezidente, málem jsem Vám přidala 1 %, po tomhle divadle 10% sundám

magnut ( 23. června 2015 21:12 )

tak mesice verejnoct ceka a on nese jen rok 2013, prizve si na trapas i kameru to je drzost a proverka stale chybi ,ono mu to da praci musi kamuflovat rok 2014 a proverku jakbysmet, dnes uz namocil i Zemana. Zeman neni blb ,aby netusil ale uz mu byl za svedka a zastal se, tak to musi dolhat do konce a to je mila verejnosti velka zrada - prezident na ktereho se tak dalo bude stejny lump jako jini , mimo pana Masaryka

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud