Ostrá slova z koalice: Babišova složka na Šincla je zločinná, lidsky nechutná věc

Babiš a jeho složka na poslance Šincla
Autor: dv - 
19. 6. 2015
22:52

Podnikatel a politik Andrej Babiš (ANO) se dostal do kleští, ve kterých ho drtí koaliční partneři. Vicepremiéra kritizuje ČSSD i KDU-ČSL především kvůli morálce, kterou podle nich porušil, když přinesl na jednání složku se Štítkem “Šincl” a měl tak na Ladislava Šincla (ČSSD) vytvářet nepřiměřený tlak kvůli jeho pozměňovacímu návrhu na provize pro pojišťovací makléře.

Přestože Andrej Babiš svazek papíru považuje jen za monitoring článků, podle Šincla ministr financí zasáhl neadekvátně i jeho rodinu. “Jestli smíchal googlení o mojí mamce, což je sprostota sama o sobě, s nějakými informacemi odjinud, tak to fakt ne. Je to směska. Udělal podle mě účelovou směsku. Už jen to, že googlil o mojí rodině, je opravdu za hranou,” řekl Ladislav Šincl v rozhovoru pro Blesk.

Ministr financí ale zdůrazňuje, že média jeho složku démonizují a nejde o nic závadného. “Ve středu ráno jsem si nechal z veřejných zdrojů, tedy z monitoringu médií, zaslat články o tom, kdo pan Šincl, který sedí bez vědomí tohoto národa už devět let ve sněmovně, vlastně je,” napsal Babiš na svém blogu.

“Co se stalo kolegovi Šinclovi, to je téměř zločinná záležitost,” pronesl v ČT Jan Chvojka, místopředseda poslaneckého klubu ČSSD. “Odmítáme kulturu, kdy budeme nosit na poslance nějaké desky, je to lidsky nechutné,” doplnil ho v pořadu Události - komentáře Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL.

A přetože se oba pánové v diskuzi zdráhali vyslovit slovní spojení “koaliční krize”, důvěru v partnerskou stranu ANO zrovna neopěvovali. “To je chování, které nebudeme tolerovat, je to zásadní ohrožení demokracie v této zemi,” řekl Bartošek. Podle Chvojky to ale stále není tak vážné, aby se koalice rozpadla. “Žádná koalice není navěky, důvody, proč by koalice měla skočit zatím nenastaly,” dodal.

 

Andrej Babiš v pátek ráno poslal předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) SMS zprávu, aby si rozmyslel, s kým chce v koalici být.  

Podle Sobotky by tečkou za celou kauzou měla být omluva ministra financí Šinclovi. Řekl to dnes novinářům v Bratislavě. "V situaci, kdy se ministr financí omluvit nechce, poslanec Šincl se zase nechce sejít s ministrem financí, tak těžko říct, jakým způsobem lze tuto kauzu ukončit; pravděpodobně tím, že se v koalici budeme soustředit na důležité věci, které jsou před námi," podotkl Sobotka.

Doporučujeme
konecny ( 30. srpna 2016 09:03 )

pokud ministr a miliardář Babiš někoho kohokoliv označí jako gaunera, a nemá pro to žádné relevantní důkazy, měl by za to nést zodpovědnost, jinak se přidává k dlouhé řadě populistů kteří se chtějí zalíbit. Podpora v tomto Hejtmanu NOVÁKOVI !!!

tgbb. ( 22. června 2015 15:23 )

Estébák Babiš v tom umí chodit jako každý socan.

eliska963852 ( 20. června 2015 19:19 )

Oligarcha je osoba, jež vzešla z postkomunistického nomenklaturního nebo klientelistického systému, a to na základě politických konexí z doby těsně před pádem komunistického režimu či konexí vzniklých v nově etablovaném establishmentu po pádu režimu, a dokázala ovládnout někdejší státní majetek tím, že jí konexe umožnily zásadní podnikatelský náskok před ostatními.

handgood ( 20. června 2015 11:08 )

Lidská závist je horší než rakovina. Proč závidět někomu, kdo se snaží podnikat a dodržuje zákony? Proč lidé neodsuzují skupiny, které nejsou pro společnost přínosem, pouze nastavují ruce po sociálních dávkách? Co dělají pro společnost cikáni? Co dělají pro společnost naši slavní zastupitelé na všech úrovních? Co dělají pro společnost naše prohnilé pilíře demokracie?

rudyptak48 ( 20. června 2015 11:01 )

Zatím jsme tady neměli po roce 1989 politika, který do politiky vstoupil již patřičně bohatý. Zda mu jde skutečně o záchranu krachujícího, rádoby demokratického systému, to nikdo neví, do hlavy mu nevidíme. Zbylí politici jsou opravdu jenom politici, nic jiného totiž pořádně neumí, tak se dali na politiku (jsou stejně užiteční jako trubci ve včelím společenství). A myslím tím politici všech stran. Přes politickou moc se snaží dostat k bohatství a vlivu. O nějaké blaho lidu, nebo o pořád omílanou demokracii jim vůbec nejde. Bohužel, tito lidé dostali naši demokracii na kolena. Za jejich asistence se náš stát stal zkorumpovaným absurdistánem.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa