Tohle selfie nespraví! Babiš a jeho pojišťováci: Bratr Alexander i mladá naděje ANO

Autor: Klára Brunclíková - 
18. 6. 2015
14:35

Andrej Babiš (ANO) tvrdí, že o něm poslanec ČSSD Ladislav Šincl lhal. Ten se ho při jednání Sněmovny zeptal, jestli nemá na projednávaném zákoně osobní zájem. Babiš sice vše popřel, teď se ale zdá, že jeho pravda možná není tak úplně křišťálová. Deník E15 upozornil, že sporný pozměňovací návrh se dotýká podnikání Babišova bratra. Podle informací Blesku už mu ale ministr financí vzkázal, aby v Česku s podnikáním skončil. Další kaňkou na jeho tvrzení je ale i šéfka frakce Mladé ANO Kateřina Reiblová, která je členkou představenstva makléřské firmy.

„Já zásadně odmítám, abyste tady vykládal o nějakých mých firmách. To si vyprošuji. Moje firmy s tím nemají nic společného,“ odpověděl v úterý na jednání Sněmovny Babiš poslanci, který zjišťoval, zda Babiš nemá další střet zájmů.

Možná nejde o firmy vlastněné přímo Andrejem Babišem, na povrch však vyplouvají blízké rodinné vazby. Konkrétně jde o společnost SCHEIBNER INSURANCE BROKER, za kterou stojí Alexander Babiš – bratr ministra financí. Rodinný podnik, který je zaregistrovaný i v Česku, se živí mimo jiné zprostředkováváním pojistek. Jde tedy o stejný byznys, který chce Šincl omezit a kvůli kterému vznikla velká koaliční hádka.

Výpis ze slovenského obchodního rejstříku rozkrývá obchody Babišova bratra.Výpis ze slovenského obchodního rejstříku rozkrývá obchody Babišova bratra. | Blesk/OBCHODNÝ REGISTER

I přes to ale Babiš střet zájmů dál odmítá. „O firmě bratra jsem se dozvěděl z médií, nedělá životní pojištění. Napsal jsem mu, nechť ji zavře a nepodniká v Čechách,“ odpověděl Babiš na dotaz Blesku.


Ministrovi financí ale nepomáhá ani to, že odnoži Mladé ANO šéfuje další člověk z branže zprostředkovatelů. Kateřina Reiblová je totiž členkou představenstva makléřské firmy Respect.

Výpis z obchodního restříku ukazuje, že šéfka frakce Mladé ANO Kateřina Reiblová pracuje pro makléřskou firmu.Výpis z obchodního restříku ukazuje, že šéfka frakce Mladé ANO Kateřina Reiblová pracuje pro makléřskou firmu. | Blesk/Veřejný rejstřík

Kateřina Reiblová má svou fotografii i na stránkách společnosti Respect.Kateřina Reiblová má svou fotografii i na stránkách společnosti Respect. | Blesk

 

Snad jen zajímavou náhodou je, že pro firmu Respect pracuje na pozici PR manažerky Adéla Babišová. Podle jejích slov jde ale jen o shodu jmen.

 

Pro společnost Respect pracuje Adéla Babišová.Pro společnost Respect pracuje Adéla Babišová. | Blesk

Na začátku koaliční šarvátky kritizoval poslanec Šincl ministerstvo financí kvůli postoji k návrhu na omezení provizí pro zprostředkovatele životního pojištění.

„Cílem mého pozměňovacího návrhu je snížit a zastropovat maximální odměnu pojišťovacím zprostředkovatelům a částku, o niž se sníží provize, tj. přes čtyři miliardy korun, připsat klientům do výnosů. V mém návrhu je také striktně legislativně ošetřeno, že pojišťovny z této částky neuvidí ani korunu,“ uvedl Šincl s tím, že jeho návrh podpořil i viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

citizen3000 ( 29. června 2015 00:23 )

Jediné řešení : ANO vystoupí z koalice z důvodu neustálých ataků ze strany ČSSD - budou nové volby - Babiš získá 40 procent, TOP zmizí ze scény a bude klid

orlowski ( 22. června 2015 10:51 )

stačí se podívat na registraci pojišťovacích zprostředkovatelů na ČNB č. 111183PPZ

osinek ( 20. června 2015 17:52 )

Proč ministr financí Babiš zastrašoval poslance ČSSD Šincla? Šincl podal návrh na snížení nehorázně vysokých provizí (až 200%) pro firmy zprostředkující pojištění! A div se světe Babišova firma Agrofert a rovněž slovenská firma jeho bratra Alexandra "Scheibner Insurance Broker" podnikají v tomto oboru!! Holt peníze jsou pro Agrofert, "až na prvním místě" Není skandální,že ministr financí Babiš(pojišťovnictví spadá pod minister. financí)je v střetu zájmu a hájí nehorázné provize zprostředkovatelských firem tj. i Agrofertu na úkor klientů těchto firem? Moc jsem se pobavil,když novinář Lukáš Dolanský v pořadu ČT 24 Události, Komentáře (čtvrtek 22 hod-lze přehrát na internetu) poukázal na neskutečný konflikt zájmu ministra Babiše (a jeho firem) v pojišťovnictví a odhalil lži Babišovy pravé ruky Faltýnka, který tvrdil, že Babiš ani Agrofert nejsou v konfliktu zájmu! Když komentátor Dolanský ukázal Faltýnkovi (ten je též šéfem poslaneckého klubu ANO) výpis z registru firem, kde je černé na bílé, že předmětem činnosti Agrofertu je i zprostředkovatelská činnost v pojišťovnictví, tak trapný Faltýnek (červenal se a potil se při tom zatloukání) začal tvrdit, že v podstatě prý o nic nejde..... Co si má člověk myslet o Babišovi a dalších lidech ve vedení Hnutí ANO, kteří lžou "v přímém přenosu" a poslance Šincla,který chce omezit nehorázné provize zprostředkovatelských firem v pojišťovnictví (tj iBabišových firem) nařknou ze lží, podvodů a korupčnictví.....? Myslím, že pro spoustu lidí (kromě jednoduchých naivů) přestává být Babiš, Faltýnek a Hnutí ANO důvěryhodní

fantom88 ( 19. června 2015 14:02 )

zaslepenost koblihářů je nekonečná, že?

jirka13 ( 18. června 2015 19:17 )

A není to náhodou obráceně? Patrně autor problém opravdu nepochopil.

Zobrazit celou diskusi
Další videa