Pátek 31. března 2023
Svátek slaví Kvido, zítra Hugo
Zataženo, déšť 13°C

Zeman oroduje za Michalákovou. Podívejte se na dopis norskému králi

Eva Michaláková si cení pomoci prezidenta Miloše Zemana, ten za ni teď poslal do Norska i dopis
Eva Michaláková si cení pomoci prezidenta Miloše Zemana, ten za ni teď poslal do Norska i dopis  (Autor: Blesk)
Autor: kal - 
9. června 2015
14:43

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se podělil o celé znění dopisu, který prezident Miloš Zeman odeslal do Norska. Jeho Veličenstvo Haralda V., krále Norského království, školí o poměrech v České republice, o vztahu k matkám a dětem. Český prezident se snaží norského krále přimět k milosrdenství v případu Češky Evy Michalákové a jejích odebraných synů.

Vaše Veličenstvo,

dovolte mi, abych se na Vás z pozice prezidenta České republiky obrátil v nešťastné záležitosti týkající se české občanky dlouhodobě žijící v Norsku paní Evy Michalákové, jíž byly odebrány dvě děti, které byly následně v lednu 2012 z rozhodnutí soudu v Drammenu umístěny do pěstounské péče. V současné době Barnevernet zvažuje, že paní Michalákovou plně zbaví rodičovských práv, protože svůj případ v České republice medializovala.

Jsem si plně vědom skutečnosti, že se jedná o vnitřní záležitost Norského království a že norská strana kategoricky odmítla jakoukoliv intervenci do probíhajících či již skončených řízení, a to na všech úrovních, včetně politických intervencí. Případ paní Michalákové však rezonuje velmi silně českou veřejností a dlouhodobě narušuje jak česko-norské vztahy, tak dosud bezchybný obraz Norska v České republice. Paní Michaláková se těší masové podpoře českých občanů a ani mě jako otce od rodiny nenechává její osud lhostejným.

Medializaci případu ze strany paní Michalákové, kterou Barnevernet interpretuje jako neschopnost odhlédnout od svých pocitů a potřeb, vnímám spíše jako zoufalý krok zoufalé matky, která se v nejhlubší beznaději rozhodla zavolat o pomoc. V českém prostředí, které je vůči matkám s dětmi silně ochranitelské, bylo toto volání okamžitě vyslyšeno.

Dovolte mi, Vaše Veličenstvo, abych Vás tímto dopisem upozornil na vleklý případ paní Michalákové, která s přibývajícím časem ztrácí drahocennou rodičovskou vazbu ke svým dětem. Byl bych Vám velmi zavázán, kdybyste se ze své pozice a v rámci svých pravomocí a možností zasadil o rychlé a objektivní řešení s ohledem na zájmy dětí.

S výrazem nejhlubší úcty,

Miloš Zeman

2244 ( 9. června 2015 15:55 )

Nejde o kila blbko a moji váhu by mi tvůj starej exvepř záviděl.

verka1 ( 9. června 2015 15:25 )

snad pan prezident u norského krále uspěje

2244 ( 9. června 2015 15:09 )

..nevěřím, klukům bude lépe jinde http://www.kdejemojedite.cz/wp-content/uploads/2014/11/EVA-MICHALÁKOVÁ-POPIS.pdf

2244 ( 9. června 2015 15:04 )

Matka vypadá jako denní host IV. cenovky.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa