Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 12°C

Ruský poslanec šokoval Slováky: Pomůžete nám vyřešit Ukrajinu!

Autor: Čas.sk, dv - 
8. června 2015
11:23

Slovensko rozohnila slova poslance ruské Státní dumy Alexandra Petrova, který roztančil nediplomatický balet, při kterém Slovákům šlape na špičky! Chtěl by totiž pokračovat v košické konferenci Cesty k míru, kde se na jaře potkali zástupci Ruska, Ukrajiny, Německa a Slovenska. A chce si tam „promluvit“ s Ukrajinci.

„Oni se s námi setkat nechtějí. Naštěstí je slovenský parlament, který je připraven být mediátorem tohoto projektu, abychom se setkali v Košicích. My jsme připraveni. Pro nás je to velmi důležité,“ řekl ruský poslanec Alexander Petrov portálu webnoviny.sk.

Petrov označil válku na Ukrajině za bolestnou otázku a Ukrajince za bratry, a proto by chtěl nepřátelské vztahy obou zemí zahojit na podzimní konferenci, ale na slovenském území.

Analytik Grigorij Mesežnikov ale portálu čas.sk řekl, že tenhle scénář nevidí jako příliš reálný. „Slovensko nemůže být žádným mediátorem, my jsme součástí EU a NATO. A kdyby takové prohlášení dal někdo relevantnější... A ta konference absolutně dosud nic nedosáhla, je to jen krycí manévr.“

Slovenský premiér Fico se k nápadu ruského poslance zatím nevyjádřil, kritici ale jeho zahraniční politiku označují za hanbu. „Jeho návštěvy Moskvy, kontakty s ruskými politiky a prohlášení jsou pro Slovensko opravdu ostudou a nebezpečím,“ píše komentátor listu SME Márius Kopcsay.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

valkaamir ( 10. června 2015 14:26 )

To opravdu tak zavidite Putinovi ze nepije a ma cistou hlavu,a proto muze se branit libem vasi totoznosti a ignoruje tisicum zavistivym nazorum jako jsou vase.Pripada mi to zde jako slepice v zavrenem kurniku co rozhrabajvaj ismeti na vlastni hromade ale za plot jiz nevidi.

svk93 ( 8. června 2015 16:19 )

..a este "kdo sa ti snaží,co namluvit?..nedej se...moja..mor na ich nevedomosť!!

svk93 ( 8. června 2015 16:13 )

eliska963852 ( 8. června 2015 15:14 )

Puťka chlastat nemusí, stačí, když vypadne z okupované Ukrajiny, vrátí Krym, přestane zabíjet své odpůrce atd., a potom může táhnout třeba do ...... Přestaň nadávat lidem, kteří mají jiný názor, je to simplexní.

eliska963852 ( 8. června 2015 15:05 )

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa