Tajný palác Putina za 25 miliard! Ruští opoziční politici tvrdí, že jde o sídlo prezidenta

Autor: shp - 
5. 4. 2015
22:08

Opoziční ruští politici i novináři zahlcují sociální sítě novými fotkami obří megastavby, kterou označují za tajný palác prezidenta Vladimira Putina (62). Sídlo za miliardy si hlava Ruska údajně nechala postavit poblíž města Gelendžik v Krasnodarském kraji.

Palác na mysu Idokopas, Dača Putin, Putinův palác nebo i s nadsázkou Putinova chata jsou názvy, kterými opoziční politici nazývají obří stavbu italského stylu. Tu si měl nechat postavit za odhadovanou cenu 25 miliard korun.

Na sociální síti Twitter na stavbu upozornili například aktivisté Georgij Alburov nebo Alexej Navalnyj. Podle některých zdrojů si palác nechal Putin postavit za peníze ze státní kasy. Nebo alespoň jeho nemalou část.

Tato nařčení se nezakládají na pravdě,“ prohlásil Putinův mluvčí Dmitrij Peskov. Palác i s rozsáhlými pozemky údajně zabírá 87 hektarů a na jeho stavbu dohlížela tajná služba. Kdokoliv se k němu přiblížil, byl údajně drsně vykázán.

Součástí megalomanského sídla jsou tři heliporty pro vrtulníky, obří dům pro hosty, privátní divadlo, několik bazénů a sauna. Kdo jiný by si v Rusku mohl dovolit takovouto stavbu než Putin? Že patří prezidentovi, však nikdo oficiálně nepotvrdí. Jak je tomu v Rusku obvykle zvykem...

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

kamcerka ( 14. dubna 2015 09:51 )

Když to píše Navalnyj tak to asi bude pravda. Ten chudák, fakt patří za mříže. Neštítí se žádné lži. Asi dostává od USA dost peněz za rozvracení.

salto ( 9. dubna 2015 12:18 )

Já bych tomu věřil, kdyby to potvrdili Kalousek, Šláfenberk a Němcová. Jinak tato informace nemá cenu zlámané grešle

217radi ( 7. dubna 2015 02:42 )

 Hele ty Vendetto, opust anonymitu at vidíme kdo se to tady představuje a prudí ! Je to hnus a do nebe volající propaganda o které jsem doufal/a že již patři minulosti!

wandzi ( 6. dubna 2015 15:52 )

havran2 ( 6. dubna 2015 14:48 )

BOHUŽEL, DRUHÝ HITLER,NECHAL SI POSTAVIT VLČÍ HNÍZDO!

Zobrazit celou diskusi
Další videa