Babišovi hrozil útok šílence s noži: Bylo to kvůli bytům Bakaly, tvrdí ministr!

20. 3. 2015
06:29

Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (60, ANO) se opět ocitl v ohrožení života. Po obálce se smrtelnou dávkou jedu, kterou se ale včas podařilo zajistit, se na něj chystal během mítinku v Ostravě muž ozbrojený noži a paralyzérem.

„Vím o tom, bylo to kvůli OKD bytům. Dostal jsem policejní ochranku,“ vylíčil Blesku Babiš a dodal: „Pan Bakala měl už dávno ty byty lidem darovat. Ti, co to privatizovali, tak vlastně těm lidem ty byty vzali.“

Muže, který Babišovi vyhrožoval násilím, zadržela podle Primy policie. Podle té se chtěl pomstít za to, že nikdo neřeší jeho problémy. „Obcházel se svým problémem poslance zvolené za ANO, ale neuspěl u nich,“ uvedl ředitel ostravské kriminální policie Radovan Vojta.

V předsálí Domu kultury města Ostravy, kde se v pondělí konalo setkání veřejnosti s ministrem, prý proto muž prohlásil, že si to půjde vyříkat na diskusi s Babišem. „Při rozhovoru se svědkyní, která vše později oznámila policii, uvedl, že to bude jako v Brodě,“ upřesnila policejní mluvčí Gabriela Holčáková. V uherskobrodské restauraci Družba v únoru 63letý muž zastřelil osm lidí a pak sebe...

Babiš na Ostravsko vyrazil kvůli obhlídce poškozených dálničních mostů na D47, navštívil také provoz čištění lagun v areálu bývalé chemičky Ostramo. Laguny Ostramo jsou jednou z největších ekologických zátěží v regionu a v zemi vůbec.

istyl ( 20. března 2015 08:18 )

njn, lide dali na sliby a ted jim pomalu dochazi, ze to prave byly jen sliby...a takových bude hodne...

vrahrychtar ( 20. března 2015 08:15 )

mama ma picu, Zeman ma misu (na bliti)

jerry ( 20. března 2015 07:40 )

Ne že bych to schvaloval, ale konečně se budou tito legální velkoloupežníci něčeho bát.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa