Zeman jmenoval Pelikána novým ministrem spravedlnosti

Helenu Válkovou vystřídal na křesle ministra spravedlnosti její bývalý náměstek Robert Pelikán.
12. 3. 2015
11:44

Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval novým ministrem spravedlnosti Roberta Pelikána. Ve vládě nahradí Helenu Válkovou, která rezignovala k 1. březnu. Oba vybralo hnutí ANO. Pelikán dosud působil na ministerstvu jako první náměstek pro legislativu a justici a ministerstvo po demisi Válkové řídil. 

Pelikán, který ministerstvo po uplynulé dva týdny řídil z pozice prvního náměstka, pokládá za priority nový zákon o státním zastupitelství, problematiku exekutorů či insolvencí a strategii justice. Výrazné personální změny prý nechystá. Podle něj je třeba "zintenzivnit management a dostat z ministerstva trochu větší výkon, než jaký zatím přináší".

Premiér Bohuslav Sobotka už dříve označil za výhodu to, že Pelikán se v problematice ministerstva plně orientuje a nebude se muset s resortem seznamovat. Podotkl také, že od Pelikána čeká větší komunikaci s koaličními zákonodárci a aktivnější přístup k prosazování ministerských návrhů, než měla Válková.

Pelikán opakovaně popřel spekulace o tom, že na ministerstvo spravedlnosti přešel proto, aby Válkovou časem nahradil. Demisi Válkové komentoval shodně s Babišem tak, že se pro ni rozhodla sama. Exministryně, jež delší dobu čelila kritice za neplnění legislativního plánu i za svou personální politiku, to později popřela a řekla, že rezignovala na přání ANO.

fesak2 ( 30. března 2015 17:26 )

po dlouhý době konečně fešák, ať se mu daří

marais ( 13. března 2015 14:51 )

P. Pelikán byl v ČT a byl velmi rozumný a dost sympatický... přeju mu hodně zdaru!

hejhej ( 13. března 2015 13:34 )

Pelikán mi připomíná bývalého ministra spravedlnosti Blažka. Všechno zná, všechno ví, všemu rozumí. Žvanil.

xxxx678 ( 12. března 2015 11:57 )

Ten je nesympatický(jako všichni před ním) v tomto ministerstvu

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa