Sobota 16. října 2021
Svátek slaví Havel, zítra Hedvika
Oblačno, déšť 13°C

Naštvané Podhradí: Stydíme se za Zemana, protože se vymlouvá na mrtvého historika!

Autor: dv - 
11. února 2015
17:50

Nový pořad Blesk.cz „S prezidentem v Lánech“ nabídl v neděli v přímém přenosu střet Miloše Zemana a jeho odpůrců. Lidé ze spolku Podhradí se hlavy státu ptali na tři otázky. Vadilo jim hlavně to, že prezident používá citáty, které se nedaří nikde dohledat. Jako v případě údajně pochvalných textů na Hitlera z pera Ferdinanda Peroutky. Zeman Podhradí opověděl, ale prý nedostatečně…

Měl možnost oponovat odpůrcům, ale zase se vyhnul jasné odpovědi, kritizují hlavu státu zástupci spolku Podhradí, kteří organizovali listopadový protest s červenými kartami na Národní třídě. Třeba když se prezidenta ptala členka Podhradí Petra Kubcová na to, proč nemá „vzdělanějšího“ člověka na Hradě, kdo by dohledal pravdivost jeho výroků.

Odkaz na Peroutkova slova se zatím prezidentovi moc nedaří obhájit. Čeká, až další Peroutkův článek „Hitler je gentleman“ najde jeho tiskový odbor. Odkaz na Peroutkova slova se zatím prezidentovi moc nedaří obhájit. Čeká, až další Peroutkův článek „Hitler je gentleman“ najde jeho tiskový odbor. | Foto Blesk - Ladislav Křivan, Zbyněk Pecák, ČTK

Narážela na citovaný výrok „když nemůžete zpívat s anděly, musíme výt s vlky“, který Zeman přisoudil F. Peroutkovi, ale historik Lidových novin Petr Zídek ho za to označil za superlháře. „Tento text, publikovaný v Lidových novinách 4. října 1938, napsal Jan Stránský, jenž se skrýval za pseudonymem Petr Bílý. Jde o reakci na mnichovskou dohodu,“ zjistil historik.

Zeman ale v nedělním živém rozhovoru pro Blesk znovu trval na tom, že má pravdu. „Onen slavný výrok byl mimo jiné potvrzen profesorem Václavem Černým, což zajisté uznáte, že byla autorita,“ řekl Zeman a dodal, že se se zesnulým profesorem sice nebavil osobně, ale četl jeho texty, ve kterých údajně dává za pravdu prezidentově tvrzení.

2234881:gallery:true:true

Jenže předseda spolku Podhradí to považuje za vyhýbavou odpověď, která jeho odpůrce opět jen podráždila. „Když se odvolává na někoho, kdo mu to potvrzuje, tak na Václava Černého, který se ale nemůže bránit, protože zemřel v roce 1987 a nemůže k tomu říct, jestli to je, anebo není pravda,“ oponuje Martin Přikryl.

Další Zemanovy odpovědi, které jeho odpůrce neuspokojily, najdete v tomto videu:

Video Odpůrci Zemana se rozčilují kvůli Peroutkovi -  Tomáš Polák, Tomáš Sovinský


kalina107 ( 12. února 2015 12:36 )

123automobil ( 12. února 2015 10:55 )

123automobil ( 12. února 2015 10:55 )

123automobil ( 12. února 2015 10:54 )

123automobil ( 12. února 2015 10:53 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa