Klaus je za každou cenu v opozi, tvrdí Slováci. Klausův institut nesouhlasí

Václav Klaus stojí podle slovenského deníku Sme vždy a za každou cenu v opozici.
Autor: ČTK - 
26. 1. 2015
11:59

Exprezident Václav Klaus je se svými názory, ať jde o cokoli včetně tématu globálního oteplování, evropské integrace nebo anektování Krymu, vždy v opozici proti hlavnímu názorovému proudu. Napsal to dnes slovenský list Sme. Podle deníku dělá Klaus hanbu Česku i celému regionu. Institut Václava Klause nesouhlasí.

„Pokud by se z nějakého zvráceného důvodu svět rozhodl po vraždách v Paříži, že není Charlie, Klaus by jako první Charlie Hebdo byl. V tomto ohledu je Klaus vlastně spolehlivý. Kdo chce znát hlavní proud, přečte si jeho názory a obrátí je naruby,“ poznamenal deník.

List se rovněž zmínil o vyjádření Klause, že není Charlie Hebdo, a o kritice od exprezidenta ohledně otevřenosti společnosti k přistěhovalcům nebo štědrého sociálního systému v Evropě, který prý láká uprchlíky. Heslo Je Suis Charlie (Jsem Charlie) vzniklo coby projev solidarity po nedávném teroristickém útoku na pařížskou redakci satirického magazínu Charlie Hebdo.

„Pokud by byly jeho (Klausovy) výroky jen vrtochy aktivního důchodce, nebyl by důvod se jimi zabývat. Žel, Klaus dělá hanbu České republice a občas i celému regionu (slyší ho některé instituce v USA),“ soudí Sme. Proruské postoje Klause lze podle deníku vysvětlit tím, že jeho Institut Václava Klause financuje nejbohatší Čech Petr Kellner, který má v Rusku rozsáhlé podnikatelské aktivity.

Klaus dnes vystupuje na semináři v německém Mnichově, vyjádřil se za něj proto jeho spolupracovník z Institutu Václava Klause Petr Macinka. „Tohle je tak neuvěřitelně hloupý a zároveň nenávistný blábol, že ani nemá smysl na něj nějak hluboce reagovat,“ sdělil Macinka ČTK. „Připouštím, že v jednom mají svazáci ze SME pravdu – o vystoupení exprezidenta Klause je v Česku i ve světě mimořádný zájem,“ dodal s tím, že Klaus loni absolvoval přes 40 vystoupení „od Číny až po Mexiko“.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

jarypadlo ( 27. ledna 2015 06:51 )

Myslíš těm letouškům nebo trávu?

1912 ( 26. ledna 2015 19:48 )

koukejte na toho BULDOKA !!!Pořád nespokojený a nesnáší kritiku !!!

tomik007 ( 26. ledna 2015 15:03 )

a ty mas docela smysl pro humor

bravotango ( 26. ledna 2015 14:10 )

ano, vyhulil na počkáni

tomik007 ( 26. ledna 2015 14:03 )

KIKI ma cim dal tim lepsi fotky

Zobrazit celou diskusi
Další videa