Hrozí ARMAGEDON, varuje Gorbačov. Kvůli Obamovi a Putinovi!

Autor: simao, ČTK - 
11. prosince 2014
14:59

Poslední sovětský prezident Gorbačov vztyčil varovně prst. Směrem k americké hlavě státu Baracku Obamovi, ale i současnému ruskému vůdci Putinovi. Kvůli nim prý hrozí světu nová studená válka, vedoucí k armagedonu. Otevřený konflikt mezi USA a Ruskem, to nahání strach i zkušeným státníkům, kterým Michail Sergejevič Gorbačov nepochybně je...   

Za Gorbačova došlo k ukončení studené války z 2. poloviny 20. století. Soupeření USA a tehdejšího Sovětského svazu hrozilo třetí světovou. Nejen během kubánské krize. Jenže pořádně napjaté vztahy mezi oběma velmocemi panují i nyní. USA a Rusko se zásadně rozcházejí v řadě otázek – aktuálně především v ukrajinské a syrské. Držitel Nobelovy ceny za mír z roku 1990 Michail Sergejevič Gorbačov nyní upozornil na hrozící nebezpečí, pokud se vztahy mezi zeměmi neurovnají.

„Je to extrémně nebezpečné,“ poznamenal ke sporům nejmocnějších mužů světa Gorbačov podle Daily Mailu. „S takovými vyhraněnými emocemi, které nyní máme, nemusíme přežít následující roky. Někdo nad sebou může ztratit kontrolu,“ varoval exprezident SSSR, který dostal „Nobelovku“ za to, že „ukončil politiku konfrontace a závodů ve zbrojení a přispěl ke znovunastolení svobody ve východní Evropě“.

Případný otevřený střet označil Gorbačov za cestu k armagedonu. Toto slovo, původem z Bible, jako označení pro rozhodující střet dobra a zla, závěrečnou bitvu mezi Bohem a Ježíšem Kristem na jedné straně a Satanovými vojsky na straně druhé. Jako válka, která ukončí všechny války...

Kdo je tady zástupcem dobra a kdo zla, to Gorbačov nezmiňuje. Ale navrhl řešení – svolat rusko-americký summit, který by se zabýval globálními problémy lidstva. V komentáři pro list Rossijskaja gazeta bývalý sovětský prezident napsal, že obdobnou vrcholnou schůzku by Rusko mělo uspořádat i s Evropskou unií.

Máte zvláštní odpovědnost, vyzval Obamu s Putinem

Ukrajinská krize podle Gorbačova vyhrotila mezinárodní situaci do krajně znepokojivého stavu. „Úsilí o řešení situace na východě Ukrajiny je neúměrné oproti nebezpečí, které nám všem hrozí,“ varuje ruský politik. Režim příměří podle něj porušují obě strany, lidská práva porušují Kyjev (podporovaný Západem) i „milice lidové republiky“, které podporuje Rusko. Podle Gorbačova také obě strany používají zvláště nebezpečné druhy zbraní.

Gorbačov upozorňuje, že je nyní na Rusku a USA, potažmo i EU, aby byl vybudován mechanismus pro odvracení podobných konfliktů. Západ i Putinovo Rusko by se podle Gorbačova zároveň měly vrátit ke společnému boji proti globálním hrozbám. „Cožpak někomu prospěje ústup od boje s terorismem, se změnami klimatu nebo s epidemiemi?“ ptá se Gorbačov. „Obě tyto země mají zvláštní odpovědnost, a pokud se jí zřeknou, svět čelí těžkým následkům,“ upozornil exprezident Putina i Obamu.

jura1 ( 17. prosince 2014 08:52 )

georg7

tarabula ( 13. prosince 2014 13:29 )

Bez otálení, urychleně, požádejte Vašeho opatrovníka (opatrovnici), nechť Vás bezodkladně dopraví na uvedenou adresu, jako nesvéprávného cvoka. " Dobřany, Ústavní č.2, 33 441, telefon 377813111." Snad Vám tam, vzhledem k dlouholeté tradici v oboru, již z doby C a K, Rakouska, uleví....

tgbb. ( 12. prosince 2014 21:47 )

Putin celosvětovou válku potřebuje, aby si mohl znovu podrobit satelitní státy, které se vlivem Gorbačovy politiky osamostatnily (Ukrajina, Gruzie, Litva...)

japos22 ( 11. prosince 2014 19:52 )

Dej si svačinu - to ti pomůže Babracku

tomotomo ( 11. prosince 2014 19:26 )

Čo strašíš poriadnych a poctiých ludí ty starý chujonýr!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud