Čunek se vrací: Stal se starostou Vsetína! Ale až na třetí pokus...

Autor: shp - 
8. prosince 2014
19:39

Pod jeho vedením vsetínská radnice vystěhovala romské obyvatele z centra až na okraj města i do vzdálených okresů. Jiří Čunek (55) se tak stal značně kontroverzní postavou české politiky. Teď ho však zastupitelé města zvolili na místo starosty znovu. Ale až na třetí pokus.

Starostou Vsetína se dnes večer stal lídr ve volbách vítězných lidovců Jiří Čunek. Hlasovalo pro něj 16 z 21 přítomných zastupitelů. Jiný kandidát na tento post nebyl.

Senátor Čunek byl zvolen na třetí pokus, na ustavujícím zasedání zastupitelstva mu chyběl jeden hlas, na druhém zasedání před dvěma týdny se volba starosty ani nekonala, jednání bylo odloženo na dnešek.

Lidovci již dříve podepsali koaliční smlouvu s ANO a STAN, dohromady však mají v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu pouze deset křesel. Domluvili se však na podpoře s Koalicí pro otevřený Vsetín (KOV), která umožnila zvolení starosty a dalších radních.

Koalice pro otevřený Vsetín, kterou tvoří Strana zelených, Piráti a občanské sdružení Vsetínské fórum, podepsala smlouvu s koalicí před dnešním zastupitelstvem.

KOV jí nabídla podporu menšinové koalici s tím, že se týká jen dnešního zastupitelstva a zvolení Čunka starostou. Dohoda podle Berga nezavazuje k žádné automatické podpoře koalice.

Podmínkou KOV bylo, aby koalice splnila jejich podmínky. Podle lídra KOV Michala Berga jde prakticky o pět stěžejních bodů programu KOV, tedy majetková přiznání, nulová tolerance hazardu, otevřenost města, zveřejňování veřejných zakázek nad 30.000 korun na internetu, zřízení pozice koordinátora pro cyklodopravu a bezbariérovost či stavební řešení Nádražní ulice.

KOV si podle Berga nekladla žádné personální nároky, složení rady nechala na koalici. KOV se podle něj k této nabídce rozhodla poté, co ani po dvou zastupitelstvech nebylo zvoleno vedení města a nevypadalo to, že strany se budou schopny dohodnout.

KDU-ČSL získala v zastupitelstvu šest křesel, ANO tři a STAN jedno. ČSSD a KOV připadly tři mandáty, ODS a komunisté mají po dvou, TOP 09 jeden.

Minulé volby těsně před lidovci vyhrála ODS a měla starostu, vytvořila koalici s lidovci, ČSSD a TOP 09, v zastupitelstvu měla 16 křesel. V opozici skončili komunisté, Volba pro město, SNK ED a uskupení Zdravé město Vsetín.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

marlen52 ( 19. dubna 2016 18:25 )

Čunka vsadit do zlata ten jedíný chte dunutit romy pracovat.nedá jim zadarmo dávky a tak je to v pořádku.

lesnismes ( 19. dubna 2016 13:30 )

Cunek na-srat.

lesnismes ( 19. dubna 2016 13:27 )

Nacek a zlodej starostou.Smutne.

dzery ( 9. prosince 2014 11:28 )

salto ( 9. prosince 2014 10:05 )

A taky Kožených

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud