Poslední party s Leninem! Jak se mu přišli poklonit Husák, Jakeš i Štěpán

Autor: vr - 
7. listopadu 2014
05:10

Samet byl za dveřmi. To ale papaláši nemohli vědět. Rozhodli se tedy »juchat« tak, jak sověti pískali, tedy v rytmu Internacionály, a oslavit 72. výročí Říjnové revoluce. Jak to probíhalo? Nahlédněte s Bleskem do dobového tisku.

Fajn sbírka známek

Na sbírku motýlů lákali džentlmeni dámské návštěvy odnepaměti. Co tak ale na sbírku známek, kterým vévodí slavná bekovka a knír? Na počest Velkého října uspořádalo muzeum v Kutné Hoře opravdu excelentní výstavu známek, na nichž vyšla podoba Vladimíra Iljiče Lenina. Tak co, dámy? Přišlo by vám to romantické? (Rudé právo)

Co se psalo 7. listopadu 1989?Co se psalo 7. listopadu 1989? | Foto archiv a ČTK

Všichni pohromadě

Plný sál »hlavounů« zažil v listopadu 1989 pražský Palác kultury. Odkazu Lenina se přišli poklonit třeba tehdejší prezident Gustáv Husák, generální tajemník ÚV KSČ Milouš Jakeš či premiér Ladislav Adamec. Nechyběl ani mozek sovětské propagandy v Československu Jan Fojtík, o kterém prý Lubomír Štrougal tvrdil Miloši Zemanovi, že byl nejblbějším pohlavárem…

Vpřevu zleva: Viktor Lomakin velvyslanec SSSR, Milouš Jakeš generální tajemník ÚV KSČ, Miroslav Štěpán vedoucí tajemník Městského výboru KSČ v Praze, Gustáv Husák prezident ČSSR, Ladislav Adamec předseda vlády ČSSRVpřevu zleva: Viktor Lomakin velvyslanec SSSR, Milouš Jakeš generální tajemník ÚV KSČ, Miroslav Štěpán vedoucí tajemník Městského výboru KSČ v Praze, Gustáv Husák prezident ČSSR, Ladislav Adamec předseda vlády ČSSR | Foto archiv a ČTK

Co soudruzi dělali? Vyslechli si mimo jiné proslov sovětského velvyslance, pak sami říkali moudra o přestavbě a nakonec prohlásili odkaz Velké říjnové revoluce za »stále živý«. Kdyby jen věděli, že už jim zbývá ještě týden, maximálně dva… (Rudé právo)

Příběhy komunistických papalášů přináší i speciální dvojkniha Blesku o době vlády komunistů - část, ve které najdete příběhy Jakeše a spol. se jmenuje "Rudá šlechta". Objednat si ji můžete přes jedinou SMS! Chcete dostat knihu až domů? Pošlete SMS na číslo 902 11 ve tvaru: SLECHTA mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA mezera MĚSTO mezera PSČ

Příklad: SLECHTA Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900

Cena každé přijaté SMS je 39 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje CZECH NEWS CENTER, a. s. Infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod. mobil@cncenter.cz www.platmobilem.cz

Dvě knihy za jednu cenu 39 Kč!Dvě knihy za jednu cenu 39 Kč! | Blesk

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

zabibol ( 8. listopadu 2014 18:40 )

rudyptak48 ( 7. listopadu 2014 16:31 )

co-teda ( 7. listopadu 2014 11:02 )

Vladimíre, nikam nechoď! říká maminka Iljíčovi. Zase se vožereš a budeš střílet z Aurory.

co-teda ( 7. listopadu 2014 10:59 )

Dva američtí turisté přijeli do Moskvy. Co čert nechtěl, došel jim benzin. Protože cestou žádnou benzinku nepotkali, jeden si vzal kanystr a šel hledat. Po delší době vidí frontu a čte Mauz Oleum. Hurá praví a postavil se do fronty. Když na něj přišla pomyslná řada, nevěří svým očím. Kouká na mrtvolu. Vrátí se tedy k autu a svému kamarádovi říká. Představ sei, než na mne přišla řada, tak ten pumpař umřel.

co-teda ( 7. listopadu 2014 10:21 )

Pobliý chodník, zablitá ulice. Fousatá brada, placatá čepice. Kdo to tu poblil? Kdo to tu zvracel? To Vladimír Lenin se ze schůze vracel.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud