Středa 31. května 2023
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Jasno 23°C

Václav Klaus o tom, jak strávil léto: Chata v Lánech bývala pohodlnější

Autor: dce - 
28. srpna 2014
06:22

Bývalý prezident Václav Klaus se jen nerad loučil s letním sídlem v Lánech – kdo by taky opouštěl s nadšením? Vyměnil ho ale za pěknou chaloupku v jižních Čechách. A jak tráví i zbytek roku?

Léto ex-prezident strávil v Čechách – jezdil po naší vlasti a nejvíckrát navštívil chalupu v jižních Čechách. „Myslím, že sem tam byl letos víckrát než v těch předchozích deseti letech mého prezidentování,“ prohlásil v rozhovoru pro Blesk. A že mu nechybí smysl pro humor, dokázal hned po chvíli. Rád totiž zámek v Lánech nazývá z legrace větší chalupou.

„Bylo to ze všech možných hledisek pro člověka pohodlnější,“ přiznal Václav Klaus. Letos se ale na zanedbávanou chalupu mnohokrát vrátil a zjistil, jak mu Táborsko, kde trávil velkou část dětství, chybělo. Na plánu ale letos je mnohem více než Česká republika. Bývalý prezident je stále velmi vytížený muž – píše knihy, přednáší na školách i odborných sympoziích.

Video VÁCLAV KLAUS HOSTEM TALKSHOW - Eliška Vinterová, Petr Soukup
Video se připravuje ...

„Pozítří odjíždím na týden do Hong Kongu, kde bude velká konference,“ uvedl. Řekl ale také, že to není žádná rekreace – čeká ho tam velká práce. Na této konferenci bude mít jeden z hlavních referátů – navíc v cizím jazyce a něco takového připravit chvíli trvá. Za 14 dní ho čeká Srbsko, koncem září Londýn a v říjnu Spojené státy americké. Jeho kalendář je tedy úplně plný.

jarypadlo ( 29. srpna 2014 20:20 )

O dovolené kdysi řekl že je to přežitek z minulého století,tak snad se neflákal a napsal nějaký literární trhák.Cena nad 9Kč bude úspěch!

jarypadlo ( 29. srpna 2014 20:15 )

Ne léto,ale zbytek života.

maryfox ( 28. srpna 2014 09:01 )

Lituji všechny nešťastníky, kteří na zloděje per někde narazí. Nakradl si dost, aby mohl až do smrti předstírat, jak je důležitý.

abcd.adcb ( 28. srpna 2014 08:16 )

Myslíš vog.hta? Ten se do mě zamiloval.

abcd.adcb ( 28. srpna 2014 08:16 )

Dobrovolný hasič z Dolního Fazolova vog.ht je do mě blázen. Pořád tady vyvolává jentakjen. Já jsem tušila, že vítr vane z tohoto směru.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa