Nadlidi dostanou přidáno 600 Kč měsíčně: Jejich platy rozmrzají

Rozmrazili si platy. A řekli si, že nemusí pršet, hlavně když kape. Poslanci a další ústavní činitelé budou mít od roku 2015 o procento vyšší mzdy. Místo základní gáže 55 900 Kč tak dostanou nadlidé ze Sněmovny o šest stovek měsíčně navíc. A nejen to. Rozhodl o tom rozpočtový výbor Sněmovny.
Slibovali úspory, jenže nakonec je to přece jen trochu jinak. Sněmovní rozpočtový výbor dnes schválil základní údaje rozpočtů Sněmovny, Senátu, Hradu, NKÚ, Ústavního soudu a ombudsmana na příští rok. Vyplývá z nich, že ústavním činitelům, tedy mj. poslancům a senátorům, by měly v příštím roce vzrůst platy o jedno procento.
Poslanci si tak rázem přilepší o šest stovek měsíčně, tedy 7200 Kč za rok. Několik let přitom byly jejich platy zmrazeny, ale to nyní skončí! "Je to méně než u státních zaměstnanců, jimž mají platy vzrůst o 3,5 procenta," hájil však opatření šéf rozpočtového výboru Vratislav Votava na dotaz idnes.cz.
Náměstek ministra financí Jan Gregor dnes ale zároveň připustil, že růst by mohl být i jiný. "Samozřejmě i my jsme realisté a vidíme určitou pravděpodobnost, že ten výsledek bude jiný než to jedno procento," řekl členům výboru.
Nestačí ti že moc ve svých rukách má aspoň ministr financí? Taková maličkost jako že sám je mafián který se rozhod obejít prostředníka-politika, tě přece nerozhodí