Nadlidi řeší problém: Odtáhli jim auta z modrých zón

Dvěma poslancům prý odtáhli auta (ilustrační foto). Jedním z nich měl být i dopravní expert Stanislav Huml (vpravo)  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: simao - 
11. dubna 2014
14:11

Dvěma poslancům prý odtáhla policie auta. Proč? Zaparkovat měli v modrých zónách pro rezidenty. A k tomu je podle policie neopravňuje imunita ani růžová parkovací kartička poslance. Jenže zejména těm, kterých se to týká, se odtažení nelíbí. Jedním z nich je údajně i poněkud paradoxně dopravní expert Stanislav Huml (ČSSD)!

Poslanci řeší problém. Pro auta dvou z nich údajně přijela odtahovka. Vedle Stanislava Humla (ČSSD) prý odtáhli auto i exministrovi životního prostředí Tomáši Podivínskému, který se do Sněmovny dostal za KDU-ČSL. Informují o tom servery Insider a Aktuálně.

Smí si poslanec parkovat, kde chce?

Není jasné, zda poslanci parkovali před Sněmovnou, která má vlastní parkovací místa i podzemní parkoviště, a nebo jinde. Jejich auta však měla stát v modrých zónách pro pražské rezidenty, které si jednotlivé městské části spravují zvlášť.

Právě někdejšího ředitele středočeské dopravní policie Humla však odtah rozhodně nenechal klidným. Měl prý auto opatřené poslaneckou parkovací kartičkou. "Bylo uvolněno odtahování, a pokud ji necháte (růžovou parkovací kartičku - pozn. red.) v modré zóně za sklem, je to pro policistu výzva k odtažení. Tato praxe byla zahájena tento týden! Dokonce budete odtaženi přednostně, na to vemte jed," citovalo Humla aktualne.cz.

Policie: V modré zóně nikoli

Jenže tady se patrně Huml přepočítal. Poslanecká parkovací kartička ho podle městské policie neopravňuje v parkování v modrých zónách pro rezidenty. "Poslanci podle našeho právního výkladu nemohou stát v modré zóně," sdělila Blesk.cz vedoucí sekretariátu ředitele Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. Policisté se Sněmovnou se v tom ale prozatím neshodnou. A tak obě strany již zasedly k jednacímu stolu. Ke shodě však údajně zatím nedospěly a jednání budou podle informací Blesk.cz pokračovat v příštím týdnu.

rockyshowman ( 12. července 2014 08:03 )

Humle ty lišáku. Ty chceš někoho kritizovat a urážet? Vzpomeň na sebe:Na důchody a zaplacení státního dluhu není a rentisti stále dělají u státní správy, i když dostali odstupné. Nebo se mýlím? Proč jsi odešel? Fordy se nehodily do krámu? 

zadnice ( 12. dubna 2014 10:59 )

Smí si poslanec parkovat, kde chce? No samozřejmě že ne!! Oni si ale myslí, že mohou všechno i krást a lhát, natož parkovat!!! 

reeh ( 11. dubna 2014 21:57 )

Měli si koupit modrý majáček jako nadčlověk Ševčík ....... http://img15.rajce.idnes.cz/d1502/9/9312/9312948_d6941ba919f40138f9145e7c083279ae/images/ Nadlid1.jpg?ver=0

gabreta ( 11. dubna 2014 21:04 )

Celej život dopravák pos.ranej buzeroval řidiče a teď když sundal uniformu a došlo na něj, tak vyřvává! A takových "expertů" tam v PS dřepí!!

hejhej ( 11. dubna 2014 19:50 )

Chování dpravního eperta je trapná. Ukazuje,jak se z člověka ve sněmovně stane nadčlověk. Ti nenažranci si ještě troufají stěžovat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud