Poláci se bojí Babiše: Chce prý vytlačit jejich potraviny z trhu!

Andrej Babiš je trnem v oku polských výrobců a dovozců potravin.
Autor: ČTK, lm - 
9. 2. 2014
13:55

Ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš je trnem v oku polských výrobců a dovozců potravin. Naši sousedé očekávají tvrdou a nekompromisní kampaň zaměřenou proti potravinám z Polska. Podle nich se je majitel mocné zemědělsko-průmyslové skupiny Agrofert bude s pomocí koaličních partnerů snažit všemi prostředky vytlačit z českého trhu.

„Je to pro nás strašná zpráva, ten člověk je schopný všeho," řekl ředitel Polského svazu výrobců potravin Andrzej Gantner, který o Andreji Babišovi mluví jako o českém byznysmenovi, který vede tvrdou válku s polskými potravinami. Polští exportéři se nyní obávají, že se jeho nekompromisní postoj promítne i do vládní politiky, vzhledem k jeho jmenování vicepremiérem a ministrem financí.

„Asi 16 procent potravin prodávaných na českém trhu pochází z Polska a my jsme tento trh dobývali kousek po kousku. Češi do výroby potravin neinvestovali, nemodernizovali produkci a místo toho ochotně přijímali výrobky z dovozu. Díky tomu jsou dnes polské potraviny levnější a lepší než české," řekl Andrzej Falinski, ředitel Polské organizace obchodu a služeb.

Podle týdeníku Wprost by vytlačení polských potravin z trhu bylo v zájmu Babišova Agrofertu, který tak zvětší svůj podíl na trhu. Pokud bude česká strana zpřísňovat kontroly potravin z Polska, výrobci a dovozci nakonec trh začnou opouštět sami. Falinski také očekává, že vláda supermarketům přikáže, aby 30 procent potravin pocházelo z Česka.

Doporučujeme
abzk ( 10. února 2014 20:10 )

Podle Babiše je demokracie jenom sprostý slovo.... Jde tvrdě za svým snem - tvrdou diktaturou Babišistánu Jestli ho odtud včas nevykopeme, dopadneme hodně špatně.

zapadlyvlastenec ( 10. února 2014 19:22 )

Polské potraviny jsou většinou hrozné jak kvalitou tak chutí,toho pan Babiš využil, aby mohl větší podíl trhu zaplavit svými potravinami. Je to prostě chytrý obchodník, rozhodně ne žádný lidumil. Nechápu, jak v demokratické zemi může někdo přikazovat obchodníkům, od koho mají brát potraviny.

lipno ( 10. února 2014 17:16 )

Spíš ty moc koukáš na televizi a presstitutky v ní

horstfuxteleshop ( 10. února 2014 16:53 )

dobře jsi mu to řekla koby1

kobyla1 ( 10. února 2014 16:36 )

Jo bejvaly....za komančů....ale ti přece všechno kurvili, jak se tu pořád tvrdí. Bohužel co se jídla týče, tak tu byly tak tvrdé normy, že by sem dnes máloco mohli naši západní přátelé dovézt, proto ty normy musely být zrušeny.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud