Krčál ministrem práce nebude! Odstoupil kvůli sebevraždě bratra

Petr Krčál se pravděpodobně nestane ministrem práce  (Autor: ČTK)
Autor: lvi - 
14. ledna 2014
10:06

Petr Krčál z ČSSD se z vážných rodinných důvodů vzdal nominace na ministra práce. Důvodem je tragická smrt jeho bratra, zdravotní stav jeho rodičů, rovněž pak jeho ženy, která je hospitalizována v Jihlavě.

Krčála bolestivě zasáhla smrt bratra, který se údajně oběsil.

"Vzdávám se nominace na post ministra práce a sociálních věcí. Důvodem je tragická smrt bratra Jiřího, která velmi zasáhla moji rodinu. Tato bolavá událost se mimo jiné podepisuje na zdravotním stavu mých rodičů, kteří se v tuto chvíli neobejdou bez zvýšené a pravidelné péče. Oporou rovněž musím a chci být své ženě, která nedávno ukončila léčbu onkologického onemocnění. Nominace ČSSD na ministerskou funkci si velmi vážím. S ohledem na sled událostí posledních dnů však nemohu jednat jinak. Touto cestou se zároveň omlouvám budoucímu předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi a všem občanům naší země za způsobené komplikace. Rád bych zároveň popřál vše dobré vznikající vládě, v jejíž úspěch pevně věřím," uvedl Krčál pro Parlamentní listy.

Krčálův bratr Jiří (†42) byl minulý týden nalezen oběšený na zahradě rodičů. Živil jako soustružník v Polničce na Ždársku, kde také žil v domě rodičů. Podle sousedů byl sice uzavřený, ale zcela bezproblémový člověk. Celá vesnice je zděšená a jeho zoufalý čin si nedokáže nikdo vysvětlit.

Sobotka: Nového kandidáta oznámím do konce týdne

K odstoupení od kandidatury se vyjádřil i pravděpodobný budoucí premiér Bohuslav Sobotka.

"Osobním důvodům Petra Krčála rozumím a respektuji je. Je mi velmi líto, že jeho rodinu koncem minulého týdne postihla tragická událost, která nutně mění Petrovy původně zamýšlené životní kroky. Funkce ministra vyžaduje plné nasazení a soustředění, o minulou vládou zničeném ministerstvu práce a sociálních věcí to platí dvojnásobně. Oceňuji Petra Krčála  jako jednoho z našich důležitých odborníků v sociální oblasti, ve které se nebojí i zcela nových koncepčních a odvážných řešení ani dlouhodobé tvrdé práce, ale také si ho vážím z lidské stránky jako kolegu, který mi bude v nově vznikající vládě chybět. Nového kandidáta ČSSD na ministra práce a sociálních věcí představím do konce tohoto týdne" sdělil témuž serveru předseda ČSSD.

 

mazd ( 14. ledna 2014 13:58 )

Škoda,zdál se být dobrý kandidát.Radím,dejte ministerstvo otci Hermannovi-ten stihne zároven i tu kultůru.

rudyptak48 ( 14. ledna 2014 13:16 )

Ani se mu nedivím, post ministra práce a sociálních věcí, by byla další sebevražda v rodině.

wolf66 ( 14. ledna 2014 12:55 )

Vážím si ho rodina především.

vladimir1950 ( 14. ledna 2014 12:50 )

Je to pro Krčálovy tragedie a Petr to vyřešil správně,to ho šlechtí. Možná tím vyřešil i své angažmá v MPSV, podle mne by mezi těmi vlčáky neobstál,je příliš mírný,co vím..Nicméně přeji jemu i všem jeho blízkým,aby vše zdárně překonali..

wandzi ( 14. ledna 2014 12:44 )

Výjimka potvrzujicí pravidlo,férovej chlap a klobouk dolů před ním

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud