Cestující, plaťte! Zlaté padáky v Českých drahách pokračují

Ministr v demisi Zdeněk Žák (vlevo) sice sliboval, že zlaté padáky v ČD po odvolání Petra Žaludy (vpravo) skončí. Sliby, chyby...  (Autor: Foto Blesk - Ladislav Křivan, ČTK)
Autor: pol - 
8. ledna 2014
20:46

„Zlaté padáky v Českých drahách musí skončit!“ provolával nedávno ministr dopravy Zdeněk Žák (47). Ale sliby, chyby… Jak se ukazuje, milionové odstupné pro manažery státního podniku bude samozřejmostí i nadále.

Žák České dráhy kritizoval za to, že svému pro neschopnost vyhozenému šéfovi Petru Žaludovi vyplatily takřka 12 milionů korun. Celkově na zlaté padáky vydal vloni státem dotovaný podnik asi 50 milionů. Žaludovi následovníci si ale pohorší. Odnesou si jen 6 milionů.

Vysoká částka je ale podle dozorčí rady podniku v pořádku. „Myslí si, že za méně by špičkový manažer nepracoval,“ prozradil Blesku zdroj. Členové rady nyní rozhodují o budoucnosti současného ředitele ČD Dalibora Zeleného. Vypršela mu smlouva a část rady by jej ráda viděla v křesle následující tři roky…

Nová mzdová pravidla, včetně zlatých padáků, nyní čekají na to, až se s nimi seznámí nový ministr dopravy, kterým by měl být Antonín Prachař (51, ANO).

Peníze pro šéfy...

Petr Žaluda

Měsíční plat 500 tisíc Kč, měsíční odměny až 500 tisíc Kč, odchodné: Plat ve výši 23 měsíců

Dalibor Zelený

Měsíční plat 250 tisíc Kč, měsíční odměny až 250 tisíc Kč, odchodné: plat ve výši 12 měsíců (Předpoklad podle ného znění smlouvy)

4858 ( 9. ledna 2014 01:01 )

Jen nerozumím tomu,že autobusy jsou levnější a přestal jsem jezdit vlakem a navíc tě bus doveze k baráku a vlak 2 km od vesnice a vůbec nerozumím tomu "odborníkovi"z vlády blbů co chce rušit kruhové objezdy,asi je trefenej blb

jakubbb ( 8. ledna 2014 22:45 )

Rozhodně nechci nic podněcovat, nebo snad předpovídat. Ale tady v tom Kocourkově se brzy musí stát něco "velkého" s někým "velkým", aby se pohnuly ledy. Když zavřeli Ratha, tak se všichni ti nahoře dušovali, jak bude vše jiné a blablabla - hezký kecy. A dopadlo to tak, že se klasicky vše ututlalo, na těch horních místech sedí furt ten samý (chtěl jsem napsat něco ve smyslu "morální odpad společnosti", ale radši to neudělám, takže jen ->) ...... a díky tomu to bude furt stejné. Jedno pr.se předá koryto druhému a tak to půjde furt dokola, dokud nebudou třeba jitrnice. Dali jsm(t)e teď šanci ANU, tak jsem zvědavej, jak nám koblížek ukáže řízení firmy, rozuměj státu ... hezký večer

tomik007 ( 8. ledna 2014 22:03 )

MYSLIM ZE TAKHLE ZRUINOVAT FIRMU BY DOKAZALI SPICKOVI MANAZERI I ZA POLOVINU

alohahai ( 8. ledna 2014 21:55 )

Taky jde o to jestli za chvíli budou mít co managerovat, možná už jen sami sebe, do vlaku už vleze asi jen zoufalec a možná i cesta autem vyjde levnějc .

tuba24 ( 8. ledna 2014 21:22 )

otazka je - naco CD potrebuju managerov? Robia snad nejake zasadne rozhodnutia? Chod firmy ovladaju pani, panie a slecny na ovela nizsich poziciach

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud