Šéfem pražské ODS její sponzor Humplík: Rozhodla tajná noční schůzka?

21. 11. 2013
23:00

Bohuslav Svoboda odchází, na jeho místo nastupuje Filip Humplík. To je hlavní novinka v pražské ODS, která se odehrála na čtvrtečním sněmu modrých. Humplíkovi patrně pomohlo, že na jeho straně byl i pražský exprimátor. A otázkou je, jakou roli sehrála tajná schůzka s dalšími odeesáky ve čtvrtek večer, kterou odhalil Blesk!

Filip Humplík porazil v souboji o křeslo nového šéfa pražské ODS stranického místopředsedu Tomáše Chalupu o devět hlasů. Delegáti čtvrtečního regionálního sněmu tak do významné pozice katapultovali člověka, který dosud v ODS žádnou významnou funkci neměl. Zato byl ale jedním z jejích největších sponzorů!

Kdo je Filip Humplík?

Humplík je členem ODS 6 let. Ovšem pouze v rámci oblastního sdružení a místního sdružení v Radlicích, kde dělal místopředsedu. Je však především spolumajitelem reklamní agentury Kolektor, která připravovala i sněmovní volební kampaň pražské ODS. Je absolvente FSV Univerzity Karlovy v oboru masová komunikace, v reklamě pracuje od roku 1992, je podruhé ženatý a má čtyři dcery..

Svoboda: ODS se musí od základu změnit

Na kandidátním projevu podle svých slov mluvil Humplík o nutnosti ustavení jasné vize, kterou ODS v současné době ztratila. "Dnešní jednání je skutečně zásadní, protože to je o dalším vývoji ODS. Jsem přesvědčen, že ODS se musí změnit od základu. A to je také důvod, proč jsem se rozhodl pro osobu Filipa Humplíka," dodal pražský exprimátor Svoboda, který nekandidoval. Chce se totiž ucházet o místo v čele samotné ODS. A navíc pražskou ODS rozděloval na dva tábory.

Právě Humplík chtěl delegáty oslovit především snahou o "zakopání příkopů" a návrat ke kořenům ODS. S poraženým Chalupou chce prý spolupracovat. Humplíkovi přitom někteří spolustraníci vyčítali především to, že příliš neznají jeho názory. Našli se i tací, co mu předhazovali jeho vystupování v době komunálních voleb v roce 2010, kdy podporoval po uzavření magistrátní koalice mezi ODS a ČSSD opoziční TOP 09.

Poražený Chalupa: "Koalice Key Investmens" neuspěla

Že je novou tváří, mu naopak u řady delegátů patrně pomohlo. Naopak stoupenci Tomáše Chalupy, bývalého ministra životního prostředí a starosty Prahy 6, svého kandidáta podporovali kvůli jeho zkušenostem a jasným názorům. Protivníci mu vyčítali spojení s minulostí. Jeho podporovatelům se přezdívá koalice Key Investments kvůli stamilionům, které Prahy 6, 10 a 13, tedy oblasti stojící za Chalupou, vložily do dluhopisů spravovaných firmou, která skončila v konkurzu.

handgood ( 22. listopadu 2013 11:10 )

Tak už se konečně pražští kmotři ODS shodli na bossovi? Je ubohé, že hlavní město ČR ovládají mafiáni. Jaké renomé má mít ve světě ČR? Nedivím se, že si je v USA pletou s Čečenskem.

horstfuxteleshop ( 22. listopadu 2013 08:09 )

a oni m.r.daj tebe, blbe

tomik007 ( 22. listopadu 2013 03:56 )

evzenie se mi nejvice libila kdyz se pokousela nahradit burtove na Vaclavaku, boudy boudami na balkanske raznici

jahodove_ticho ( 22. listopadu 2013 01:41 )

To je fekálspolek...když vidim tu kámošku Janouška Udženiji s panem Svobodou, jen to ukazuje jak jsou modroptáci prohnilej spolek. Ne, Socany fakt m.r.d.á.m...

ninunka ( 22. listopadu 2013 00:48 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa