Úředníci Béma neměli hluboko do kapsy: Brali stotisícové platy!

Autor: shp, ČTK - 
5. 11. 2013
07:00

Pracovat pod Pavlem Bémem mělo něco do sebe, hlavně, co se financí týče. Pražský magistrát odtajnil, kolik vydělávali dva klíčoví úředníci éry exprimátora. Bývalý šéf investic Jiří Toman bral i s odměnami průměrně 128 tisíc korun měsíčně. To je stejně jako místopředseda vlády. Peter Ďurica zodpovědný za zakázky dostával téměř 100.000 korun. Napsaly to Hospodářské noviny.

Deník uvedl, že oběma úředníkům jejich příjmy výrazně zvyšovaly mimořádné bonusy. Toman dostal v jednom roce 550.000 korun a Ďurica 770.000 korun. Toman řídil největší investice, a to včetně tunelu Blanka prodraženého o deset miliard korun.

Konexe s Janouškem

Ďurica měl na starost prodej a pronájem miliardového pražského majetku, zároveň pracoval i jako zástupce ředitele úřadu. Deník připomněl, že policejní odposlechy zachytily, jak Ďurica řeší některé obchody s podnikatelem Romanem Janouškem. Tomana pak detektivové vyslýchali po červnových prohlídkách u Janouška a lobbisty Ivo Rittiga.

Další údaje magistrát nezveřejní

Částky o příjmech z let 2010 a 2011 magistrát dosud tajil. Teprve když Praha v říjnu dostala od zastánců zveřejňování informací ocenění Zavřeno pro nejhorší úřad, radní rozhodli, že platy Tomana a Ďurici zveřejní. Podobné údaje ale magistrát dál zveřejňovat nehodlá, napsaly dnešní HN.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

johanka ( 5. listopadu 2013 15:43 )

6010 - také si říkám, kdy konečně tady bude nějaká spravedlnost ??? Vždyť ten "kolibřík" Böhm z nás má legraci.............

mirkazam ( 5. listopadu 2013 13:41 )

Co by se žinýrovali, vždyť to šlo z cizích kapes.A sám skřet si dělal několika měsíční dovolené na velehorách...

jity ( 5. listopadu 2013 10:06 )

Jestlipak ten skřet zaplatil tu poničenou sochu. Jeho syn zaplatil dost, ten je bez ruky, ale starej kocour by měl zaplatit opravu sochy.

6010 ( 5. listopadu 2013 09:25 )

Určitě věděl, proč jim takové peníze dává.Ale já pořád čekám, kdy se dočtu, že pan Bém je konečně ve vazbě a pořád nic.Vždyť to je lotr největší , stále se o něm jen mluví, ve všech možných lumpárnách a pořád si běhá s úsměvem na svobodě.To na něj opravdu nic nemají? Nebo se ho bojí zrovna jako Janouška?

zadnice ( 5. listopadu 2013 09:05 )

Naprostý souhlas, jedině včelku do palice, protože tento "STÁT" na tyhle grázly prostě nemá a dělá to co oni chtějí a poroučejí!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa