Největší volební okrsek má nejméně voličů: Je tam víc novinářů než voličů!

Autor: op - 
26. října 2013
16:57

To teda gól! Největší tuzemský volební okrsek má nejméně voličů. Ve Vojenském újezdu Březina na Vyškovsku totiž žijí na 160 kilometrech čtverečních jen dva stálí obyvatelé!

A oba voliči přišli odevzdat hlas do volební místnosti v kasárnách ve Vyškově-Dědicích. „Jeden to sem měl dvacet a druhý pětatřicet kilometrů,“ upřesnila předsedkyně volební komise Emília Šebestová.

Stoprocentní účast ještě vyšperkovalo osm tzv. volebních turistů, kteří si nechali vystavit voličský průkaz a odvolili právě v dědických kasárnách, aby aspoň trochu rozptýlili čtyřčlennou volební komisi.

„Nabídli jsme jim sladkost v podobě hraběnčiných řezů. Dlouhou chvíli si krátíme sledováním televize, vzájemným povídáním či rozhovory s novináři. A k obědu dnes máme domácí vývar a španělské ptáčky, které připravily členky komise,“ usmívala se v sobotu v poledne Šebestová.

Video V Březině mají více novinářů než voličů - Blesk - Ondřej Požár

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

naidka ( 26. října 2013 18:31 )

howgh !!!

naidka ( 26. října 2013 18:29 )

Tam je hustota obyvatel jak na Antarktidě.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud