Čtvrtek 18. dubna 2024
Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav
Oblačno, déšť 10°C

Kancléř Mynář kandiduje do voleb! Na kampaň za Zemanovce si vezme neplacené volno

Hradní kancléř Vratislav Mynář půjde do voleb jako lídr Zemanovců ve Zlínském kraji
Hradní kancléř Vratislav Mynář půjde do voleb jako lídr Zemanovců ve Zlínském kraji  (Autor: ČTK)
Autor: simao, ČTK - 
29. srpna 2013
19:17

Kancléř Vratislav Mynář nedostal od prezidenta zákaz kandidovat ve volbách, a tak se rozhodl, že povede SPOZ Zemanovce ve Zlínském kraji! A podle volebních výsledků se rozhodne, zda bude dál na Hradě Zemanovou pravou rukou a nebo nastoupí do poslanecké sněmovny.

Mynář se dnes stal lídrem kandidátky pro Stranu práv občanů - zemanovci ve Zlínském kraji. Jeho kandidaturu totiž doporučilo předsednictvo strany a Mynář ji přijal. Pokud bude zvolen, rozhodne se prý, zda zůstane kancléřem, nebo se stane poslancem. Tyhle dvě funkce jsou podle něj neslučitelné. "Pak budu postaven před jasnou volbu rozhodnutí, jestli naplním mandát poslance, nebo kancléře," upřesnil.

"Můžu vám s radostí sdělit, že jednomyslně předsednictvo doporučuje moji kandidaturu jako lídra ve Zlínském kraji. Pro mě samozřejmě tahle výzva je velkým závazkem," řekl na tiskové konferenci bývalý předseda SPOZ. Prioritní pro Mynáře však zůstává zajistit prezidentu Zemanovi kompletní servis. Pokud bude nutná jeho osobní účast v kampani, bude si na to brát neplacené volno.

Zemanovce posiluje i ministr Koníček

Do dresu Zemanovců se přitom dnes převlékl i ministr práce a sociálních věcí František Koníček. ČTK to dnes sdělil právě Mynář. Koníček je přitom členem ČSSD, ale ze strany, která je favoritem nadcházejících předčasných voleb, vystoupí. SPOZ Zemanovci jsou pro změnu oblíbenou stranou svého čestného předsedy Zemana, který se několikrát nechal slyšet, že je v předčasných volbách bude volit.

Ministr Koníček byl přitom mezi ministry úřednické vlády premiéra Jiřího Rusnoka, o kterých se spekulovalo jako o možných posilách Zemanovců. Mezi kandidáty tak doplnil ministra vnitra Martina Pecinu, který by měl být lídrem v Moravskoslezském kraji. Dalšími vyhlédnutými adepty na pozvednutí šancí Zemanovců jsou přitom třeba i ministr pro místní rozvoj František Lukl a ministr zemědělství Toman. Sám premiér Rusnok posílení Zemanovců odmítá. Alespoň prozatím.

zadnice ( 30. srpna 2013 09:27 )

Tento "kancléř" Mynář působí velmi divným dojmem. Nemohu si pomoct, ale je takový slizký, neupřímný, všude se cpe, do TV, do tisku, prostě všude. Je to takový "nosič deštníků" jako byl Sobotka u Klause. Stále něco "komentuje", ke všemu se vyjadřuje a aby mohl být neustále v médiích, tak vyloženě dělá tiskového "mluvčího". Prostě nějak mi nesedí stejně jako je něco podivného na celé této "straně" SPOZ!!!

itartas ( 29. srpna 2013 22:26 )

Klausův kancléř byl něco úplně jiného, ostatně jaký pán, takový krám!

zlo. ( 29. srpna 2013 20:03 )

VÝBORNĚ!!!

joz447 ( 29. srpna 2013 19:57 )

Další krysa která by nejraději seděla na dvou židlích! ten Mynář je už od pohledu hajzl!

rescarot ( 29. srpna 2013 19:42 )

Zatímco pana prezidenta Miloše Zemana si nejen za to jak se snaží zahubit modrou chobotnici opravdu vážím a pro mě osobně je to vlastně první prezident o kterém to mohu napsat (a že se jich za můj život vystřídalo šest), postava pana kancléře Vratislava Mynáře ve mě vzbuzuje rozpačitý dojem. Minimálně už proto že nejde sedět jedním zadkem na dvou židlích, bylo by dobře kdyby si to uvědomil...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa