Účet za Nečasův rozvod: Přijde o byt a dva miliony

Premiér Petr Nečas (ODS), který minulý týden oznámil, že se rozvádí, přijde o byt, všechny společné peníze a zaváže se k hypotéce.
Podle časopisu Týden si Nečasovi našetřili 1,97 milionu korun. Úspory pocházejí hlavně z Nečasových příjmů. Jeho manželka Radka, žena v domácnosti, do rodinného rozpočtu přispívala zřejmě minimálně. Byt v Rožnově pod Radhoštěm, v němž šestičlenná rodina řadu let bydlela, manželé prodají.
Nečas své manželce z prodeje bytu vyplatí minimálně milion. Dále bude splácet hypotéku ve výši maximálně dva miliony korun a 16.200 Kč měsíčně do doby, než bude hypotéka čerpána. Bude rovněž platit 15.000 korun měsíčně do doby, než jeho žena dostane uvedenou hotovost. Premiér bude hradit i výživné na dvě nezletilé dcery, a to 42.000 Kč měsíčně, napsal Týden.
O rodinných problémech šéfa vlády a ODS se spekulovalo už loni. Oficiálně manželé oznámili, že spolu nežijí a jejich vztah prochází složitým obdobím, letos 17. ledna. Už předtím se Nečas například bez doprovodu partnerky účastnil tradičního novoročního oběda u tehdejšího prezidenta Václava Klause v Lánech.
Bulvární tisk v minulosti spekuloval o vztahu Nečase a jeho spolupracovnice Jany Nagyové, která je od soboty ve vazbě. Hrozí jí až pět let vězení, je obviněna z podílu na korupci a na nelegálním sledování.
Nečas není prvním předsedou české vlády s rozpadlým manželstvím. Z premiérů nebyli rozvedeni pouze Josef Tošovský a Václav Klaus. Rozvod v době nástupu do čela vlády měli za sebou Miloš Zeman, Vladimír Špidla, Stanislav Gross a Jan Fischer. Jiří Paroubek a Mirek Topolánek se rozvedli až po odchodu z funkce, manželství se jim však rozpadlo dříve.
"Výrazně nekradl ..." a jak nazvat to, že rozdával měsíční odměny cca 150000 Kč , to není krádež když je to ze státního ?