Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, déšť 19°C

Karel Březina je nevinný, rozhodl pražský soud

Bývalý první náměstek primátora Karel Březina (ČSSD) byl zproštěn viny
Bývalý první náměstek primátora Karel Březina (ČSSD) byl zproštěn viny  (Autor: Foto Blesk - Tomáš Vrbenský)
Autor: ČTK - 
25. listopadu 2011
09:31

Bývalý náměstek pražského primátora Karel Březina (ČSSD) byl zproštěn obžaloby ze zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění. Kauza souvisí s jeho působením v dozorčích radách firem.

Policejní obžaloba ho viní, že při nástupu do dozorčí rady firmy Žižkov Station Development zamlčel dřívější působení ve statutárních orgánech společností Porcela Plus a Concordia. Problém je ale v tom, že obě firmy skončily v konkurzu a Březina tudíž nesměl podle obchodního zákoníku působit další tři roky v čele jiných firem, tedy ani v radě Žižkov Station Development. Výjimku by měl náměstek pouze v případě, že by své působení nahlásil, to však neudělal.

„Nechával jsem si udělat dvakrát právní analýzu, která mi řekla, že není žádný problém v tom, abych vstoupil do Žižkov Station Development,“ obhajoval se Karel Březina s tím, že trvá na své nevině.

Obvodní soud pro Prahu 2 v pátek jeho námitky uznal a zprostil ho obžaloby. V den jeho devětatřicátých narozenin mohl dostat jako dáreček půlroční podmínku a peněžitý trest, jak navrhoval státní zástupce. Rozhodnutí soudu je nepravomocné a lze se proti němu odvolat.

joudajoudovy ( 26. listopadu 2011 11:34 )

A proc neee??? Kdyz soudci dal vsimne. Kolik ? 1-5milionku?? Zadny problem pro nenazraneho obcana. "Ja na brachu, bracha na mne" "Ruka, ruku myje".... Co je na podobnych kauzach zajimave, ze soudy rozuhoduji ve prospech supaku a jednani probiha zavratnou rychlosti. Obycejny obcan, se soudi nekolik let a nakonec, i kdyz byl poskozenym, soud prohrava a plati tucne soudni poplatky. Pri vzpomince na reseni spravednosti po cesku, mam problem s udrzenim sveracu a stavam se pokalenym, pomocenym i poblitym obcanem Ceske republiky.

01380138 ( 25. listopadu 2011 17:56 )

to se dalo čekat přeci ho neobžalují když by pak promluvil to byla fraška a škoda času

gogo ( 25. listopadu 2011 15:51 )

Březina je nevinný ?? Jestli jsem si to nemyslel !! Kolipak ho stálo toto rozhodnutí soudu ?

manizna ( 25. listopadu 2011 13:51 )

je to pravda či mám špatné brýle?

black7011 ( 25. listopadu 2011 13:35 )

Váha nevinnosti v ČR je přímo úměrná váze peněz. PS:prosím zavést do učebnic na ZŠ,děkuji....

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa