Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení 0°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Žaludovi hrozí vyhazov! Ministr už má "koně" na jeho dobře placený flek

Autor: INT, ljš - 
3. listopadu 2011
12:24

Pod generálním ředitelem Českých drah Petrem Žaludou se houpe křeslo a reálně mu hrozí, že přijde o svůj dobře placený flek. Ministr dopravy Pavel Dobeš už má dokonce vyhlédnutého favorita na jeho post. Novým šéfem ČD by se podle informací Hospodářských novin měl stát bývalý šéf vítkovických železáren Vladimíra Baila.

Ve středu 9. listopadu zasedne dozorčí rada ČD a jako hlavní bod programu se budou oznamovat změny v představenstvu a už teď začíná být jasné, že Petr Žaluda se na toto datum těšit nebude.

Osudným se mu pravděpodobně staly jeho až příliš dobré vztahy s bývalým premiérem Mirkem Topolánkem a Markem Dalíkem, což dokládá například fakt, že se nedávno v Českých drahách na dobře placené pozici objevil Topolánkův zeť, ačkoli na takovou práci neměl dostatečnou kvalifikaci. Tuto "dalíkovsko-topolánkovskou" větev chce ale nyní od vlivu odstřihnout premiér Nečas a posílit tak svoji pozici v ODS.

Podle Hospodářských novin už dokonce ministr dopravy Josef Dobeš jednal s možným Žaludovým nástupcem. Tím by měl být bývalý ředitel Vítkovických železáren Vladimír Bail. "Nabídku na post šéfa ČD jsem od ministra dopravy dostal, jednáme o detailech,“ přiznal Hospodářským novinám Bail. Žaluda naopak tvrdí, že on o výměně žádné informace nemá.

husqarnowicz ( 3. listopadu 2011 20:29 )

to myslíš jako plod dubu nebo toho pod předkožkou?

kleopatravii ( 3. listopadu 2011 13:17 )

kleopatravii ( 3. listopadu 2011 13:17 )

Jak bleskáči rychle změnili nadpis

cicavec ( 3. listopadu 2011 12:58 )

A zase se bude vše přemalovávat.Teplá růžová zmizí!!!

kukuku ( 3. listopadu 2011 12:49 )

A Dušek se bude moct sehnout pro tužku.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud