Poznej svou máničku, která se stala ministrem!

Autor: jos, Kšim - 
23. srpna 2011
12:44

Kdo měl za komunismu dlouhé vlasy, tak byl rebel. Pohlíželo se na něj jako na živel nebezpečný socialistickému zřízení. Jednou z "mániček" byl svého času i muž, který nyní řídí jedno z nejdůležitějších ministerstev v zemi.

Mladíkem, který provokoval svým vzezřením tehdejší režim, je současný ministr obrany Alexander Vondra, který v roce 1989 působil dokonce jako mluvčí Charty 77. V té době mu bylo pouhých 27 let.

Jeho raketovou politickou kariéru nastartovalo přátelství s Václavem Havlem. Když se stal velvyslancem v USA, bylo jasné, že na vrcholných politických postech se cítí jako ryba ve vodě a bude se v nich snažit co nejdéle udržet.

Vondra tak díky podpoře svého stranického kolegy premiéra Petra Nečase ustál a přežil i kauzu ProMoPro, kdy vláda stejnojmenné firmě záhadně vyplatila 551 milionů. "Jsem připraven rezignovat," uvedl Vondra, ale pozici ustál.

V poslední době na sebe bývalá "mánička" upozornila tím, že letí do USA na pohřeb kontroverzního protikomunistického odbojáře Ctirada Mašína. K cestě bude použit vládní speciál. Bude to sice drahé, ale Vondrův resort to zdůvodnil tím, že pro piloty bude transatlantická cesta výcvikem, který nutně potřebují.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

vilaamalka ( 24. srpna 2011 11:26 )

Ty dlouhé vlasy mu aspoň zakryly tu křivou hu*bu i charakter.

sakra ( 24. srpna 2011 09:01 )

Souhlas.

sheila16 ( 23. srpna 2011 23:29 )

sheila16 ( 23. srpna 2011 23:27 )

Pánové nahoře prošustrují miliardy a pan Kalousek má tu nebetyčnou drzost posílat poctivému slušnému občanovi složenku na závratnou částku, kterou ukradli a prošustrovali ti nahoře!!

sheila16 ( 23. srpna 2011 23:23 )

Jestli měl Vonra dlouhý vlasy já vůbec neřeším, ale důležité je jestli to je poctivý a slušný člověk a o tom dost pochybuji ! viz. kauza PROMOPRO Půl miliardy v čudu ! A to mají zas zaplatit obyčejný lidi ze svých nízkých mezd !!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud