Barták to zabalil: Obludná, nechutná obvinění na mou osobu

Nečasův chráněnec dostal od Kalouska flek  (Autor: abl)
Autor: ČTK, mivr - 
28. března 2011
19:21

Exministr obrany Martin Barták končí ve funkci náměstka ministra financí. Ministr Miroslav Kalousek v pondělí vyhověl jeho žádosti o uvolnění z funkce. Barták byl od podzimu loňského roku na neplaceném volnu, protože ho policie vyšetřuje kvůli podezření z korupce v souvislosti s armádními zakázkami.

Kalousek se v pondělí podivil nad tím, že vyšetřování Bartákovy kauzy trvá tak dlouho, a ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) chce požádat, aby věc prověřil. Dozorující státní zástupce Dušan Táborský však jakékoli průtahy odmítl.

Kalousek minulý týden žádal kvůli údajně předražené zakázce v době českého předsednictví EU demisi ministra obrany a někdejšího ministra pro EU Alexandra Vondry (ODS). Čelil kvůli tomu otázkám, proč netrval na Bartákově odchodu z funkce. O Vondrově osudu i v pondělí jednalo širší vedení ODS.


Samotný Barták o uvolnění z funkce požádal v pátek. "Já jsem se pro to rozhodl po zralé úvaze z ekonomických a sociálních důvodů. Nic jiného. V žádném případě to není jakýmkoliv způsobem míněno tak, že bych připouštěl cokoliv z těch obludných, nechutných obvinění na mou osobu," řekl ČTK.

Barták je podezřelý z toho, že žádal peníze v souvislosti s nákupem automobilů Tatra pro vojsko.  Kalousekjeho žádosti vyhověl "s pochopením". Zároveň vyjádřil údiv nad nepřiměřeně dlouhým vyšetřováním Bartákova nařčení.

"Pokud by se jednalo o složité finanční či obchodní operace, ještě bych to chápal. Nerozumím ale tomu, proč půl roku trvá orgánům činným v trestním řízení odpověď na otázku, zda někdo něco řekl či neřekl na jedné recepci," citoval v tiskové zprávě mluvčí Jakob ministra financí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

solemija ( 29. března 2011 09:52 )

Barták odstoupil a ještě se nic neprokázalo. Ještě se nestalo, že by se někdy něco prokázalo. Každ bude nakonec osvobozen, vyseká ho jeho právník. Vondra se drží zuby nehty, jak se už prokázalo v jeho resortu se kradlo. Já nic, já muzikant, já bral jenom prachy za svůj ksichtík. Nemáte někde volnou funkci ministra, :-D :-D :-D :-D :-D který bere miliony, :-D :-D :-D :-D za nic neodpovídá, :-D :-D :-D :-D za vše odpovídají obyčejný plebejci, který to podepíšou za něj, :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D ty ať si někdo soudí, :-D :-D :-D :-D :-D o takové místo bude bojovat hodně lidí i s titulem!!!! ================================= Vyhlašte konkurs!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

qqqq ( 29. března 2011 07:43 )

Nikdo z této rozkradené země nevěří že jsou tito lidénevinní. Fakt že Česko kupovalo zbraně za trojnásobnou cenu není jen nechutné obvinění m je to evidentní hloupá krádež . Ten holohlavej skrček ve spojení s Kalouskem je hlavní zmetek který nás připravil o miliardy ( které by stejně ukradl někdo jiný - jak prqavil Drobilův pobočník ). Je to zloděj vedle zloděje . Problém je že kradou téměř všichni , tudíž se navzájem neobviňují. Jeden poctivý Michálek působí mezi těmi zloději poněkud směsně .

hugu ( 28. března 2011 23:26 )

Téměř čtyři měsice na neplacené dovolené,to musela být velice vytížená funkce,že vlastně nikomu nechyběl.

letajici_svec2 ( 28. března 2011 20:12 )

svinstvo v tomto Kocourkove, Krejcir na hrad

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud